Nedēļas nogalē Ukrainas austrumos nogalināti vismaz 40 cilvēki

Komentāri
Nedēļas nogalē Ukrainas austrumos nogalināti vismaz 40 cilvēki
Foto: LETA

Situācija Ukrainas austrumos pielīdzināma tādai, kāda tā bija karadarbības sākumā, 2014. gadā, – tā paziņojušas Ukrainas amatpersonas. Nedēļas laikā sadursmēs nogalināti vismaz 40 cilvēki, bet vēl vairāki desmiti ievainoti.

Amatpersonas vēstī, ka bojāgājušo un ievainoto vidū ir daudz mierīgo iedzīvotāju. Apšaudēs milzu postījumi nodarīti dzīvojamām mājām. Tūkstošiem cilvēku atstāti bez elektrības un ūdens.

Eiropas drošības un sadarbības organizācijas misija, kas pārrauga Minskas vienošanos, apstiprina, ka katru dienu tiek fiksēti desmitiem pamiera pārkāpumu, turklāt novērota bruņojuma palielināšanās konflikta skartajās teritorijās. Lielākā spriedze saglabājas Doņeckas un Luhanskas apgabalos.

Jaunākie ANO dati liecina, ka kopš 2014. gada aprīļa karadarbībā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši jau teju 10 tūkstoši cilvēku, bet vairāk nekā 21 tūkstotis ievainoti. Vēl vismaz divi miljoni cilvēku bijuši spiesti doties bēgļu gaitās.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl