Nedēļas nogalē Sīrijā radušies vismaz 35 tūkstoši jaunu bēgļu

Pievienot komentāru
Nedēļas nogalē Sīrijā radušies vismaz 35 tūkstoši jaunu bēgļu
EPA/LETA

Šajā nedēļas nogalē Sīrijā radušies vismaz 35 tūkstoši jaunu bēgļu. Kremļa atbalstītais Sīrijas diktatora režīms sācis uzbrukumu dumpinieku kontrolētām pilsētām, tādējādi liekot savas mājas pamest desmitiem tūkstošu mierīgo iedzīvotāju.

Sestdien Krievijas uzlidojumi Sīrijā sasniedza pirmos uzskatāmos rezultātus. Kremļa sabiedrotā diktatora Bašara el-Asada pozīcijas bija gana nostiprinājušās, lai ļautu viņam pāriet uzbrukumā. Kā ofensīvas mērķis izvēlēta vēsturiskā Alepo pilsēta. To aktīvi atbalstīja arī Krievijas lidmašīnas, diennakts laikā veicot vairāk nekā 40 uzlidojumus.

Līdz ar to piepildījās arī Rietumvalstu bažas, ka Krievijas iesaiste konfliktā vēl vairāk palielinās šķietami nebeidzamo uz Eiropu plūstošo bēgļu straumi. Saskaņā ar ANO aplēsēm tikai dažas dienas ilgusī ofensīvas savas mājas jau likusi pamest vismaz 35 tūkstoši sīriešu.

Jāatgādina, ka Krievijas iesaiste Sīrijā kārtējo reizi saasinājusi arī Kremļa attiecības ar NATO. Alianses dalībniece Turcija pirmdienas vakarā apstiprināja, ka tā tiešām notriekusi Krievijā ražotu bezpilota lidaparātu.