Komentāri
Nedēļas nogalē Sīrijā radušies vismaz 35 tūkstoši jaunu bēgļu
EPA/LETA

Šajā nedēļas nogalē Sīrijā radušies vismaz 35 tūkstoši jaunu bēgļu. Kremļa atbalstītais Sīrijas diktatora režīms sācis uzbrukumu dumpinieku kontrolētām pilsētām, tādējādi liekot savas mājas pamest desmitiem tūkstošu mierīgo iedzīvotāju.

Sestdien Krievijas uzlidojumi Sīrijā sasniedza pirmos uzskatāmos rezultātus. Kremļa sabiedrotā diktatora Bašara el-Asada pozīcijas bija gana nostiprinājušās, lai ļautu viņam pāriet uzbrukumā. Kā ofensīvas mērķis izvēlēta vēsturiskā Alepo pilsēta. To aktīvi atbalstīja arī Krievijas lidmašīnas, diennakts laikā veicot vairāk nekā 40 uzlidojumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz ar to piepildījās arī Rietumvalstu bažas, ka Krievijas iesaiste konfliktā vēl vairāk palielinās šķietami nebeidzamo uz Eiropu plūstošo bēgļu straumi. Saskaņā ar ANO aplēsēm tikai dažas dienas ilgusī ofensīvas savas mājas jau likusi pamest vismaz 35 tūkstoši sīriešu.

Jāatgādina, ka Krievijas iesaiste Sīrijā kārtējo reizi saasinājusi arī Kremļa attiecības ar NATO. Alianses dalībniece Turcija pirmdienas vakarā apstiprināja, ka tā tiešām notriekusi Krievijā ražotu bezpilota lidaparātu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl