Nedēļas laikā Lielbritāniju skar vēl viena spēcīga vētra; nopietni plūdi Velsas dienvidos

0 Komentāru

Vētra “Deniss” svētdien pāršalca Lielbritāniju un dažās dienvidu Velsas daļās 48 stundu laikā nolija mēneša norma.

Šī ir jau otrā spēcīgā vētra, kas skar Britu salas nedēļas laikā. Visā Lielbritānijā upe iziet no krastiem un joprojām spēkā ir vairāki nopietni plūdu brīdinājumi, kā arī atbildīgās iestādes cenšas nodrošināt cilvēku drošību un pasargāt īpašumus. Nopietni plūdi skāruši Velsas pilsētiņas.

Vētras “Deniss” dēļ Anglijā ir izsludināts rekordliels brīdinājumu skaits par iespējamiem plūdiem, kā arī īpašs “sarkanais brīdinājums” par dzīvību apdraudošiem plūdiem izsludināts Velsas dienvidos.

Tas tiek darīts tikai tad, kad cilvēkiem ir nopietni draudi, un laikapstākļi var būt tik bīstami, ka pastāv risks dzīvībai un cilvēkiem ir nekavējoties jārīkojas, lai sevi aizsargātu. Tā bija pirmā reize kopš 2015. gada decembra, kad izsludināts “sarkanais brīdinājums”.

Sestdien Aberdaronā, Velsas ziemeļos, augstākā vēja brāzma bija 146 km/h.

Tā kā vēlāk sāka skaidroties, plūdu brīdinājumu skaits visā Apvienotajā Karalistē samazinājās, taču svētdien vēl joprojām darbojās 360 brīdinājumi no Skotijas ziemeļiem līdz Kornvolai, dienvidrietumu Anglijā. Visticamāk, brīdinājumi par plūdiem paliks spēkā vēl kādu laiku.

0 Komentāru