Neapskaužama situācija: britu tūristam AAE trīs mēnešu cietumsods par pieskaršanos kāda vīrieša gurnam

Komentāri

Neapskaužams liktenis piemeklējis kādu Lielbritānijas pilsoni Apvienotajos Arābu Emirātos, kam piespriests trīs mēnešu cietumsods par to, ka viņš kādā Dubaijas bārā nepiedienīgi pieskāries kādam citam vīrietim.

27 gadus vecais Džeimijs Harobs no Skotijas tika arestēts uzreiz pēc tam, kad viņš bārā “Rock Bottom”, kas ir regulāra pulcēšanās vieta turīgiem ārvalstniekiem, bija pieskāries kāda Vācijas pilsoņa gurniem – un vācietis par to ziņoja vietējai policijai.

Dubaijas emirāts, kas ir reģionālais darījumu un tūrisma centrs, cenšas piesaistīt ārvalstu uzņēmējus un tūristus, ļaujot viņiem lietot alkoholiskos dzērienus viesnīcās un bāros, tomēr līdz ar ārzemnieku pieplūdumu ļoti stingri kontrolē vietējos, musulmaņu tradīcijās balstītos likumus attiecībā pret homoseksuālismu un nepiedienīgu uzvedību sabiedriskās vietās.

Aizturētais skots gan taisnojies, ka ticis pārprasts. Incidenta dēļ viņš zaudējis darbu un ar grūtībām spēj segt tiesu izdevumus, tāpēc viņam nebūtu viegli pārsūdzēt spriedumu un turpināt tiesāšanos.

Par laimi, viņam tas nebūs jādara, jo Dubaijas šeihs Mohameds bin Rašids al Maktums ar īpašu rīkojumu atcēlis visas apsūdzības pret nežēlastībā kritušo Lielbritānijas pilsoni.

Lasi vēl