Neaizstāvot Kataloniju, ES neaizstāv pati savas vērtības – pauž Katalonijas bijušais prezidents

1 komentārs
Neaizstāvot Kataloniju, ES neaizstāv pati savas vērtības – pauž Katalonijas bijušais prezidents
AP/LETA

Turpinās vārdu pārmaiņa starp Barselonu un Madridi – katalāņi pieprasa sapratni un dialogu, bet oficiālā valdība nepiekrīt sarunām, kamēr Katalonijas politiķi neatkāpsies no savām iecerēm. Taču neatkarību alkstošais reģions to negrasās darīt, un, kā intervijā TV3 Ziņām apliecināja Katalonijas bijušais prezidents Arturs Mass – reģions ir gatavs jebkādai Spānijas reakcijai. 

Savā uzrunā tautai Katalonijas līderis Karls Pudždemons pārmeta Spānijas karalim Felipem miljonu katalāņu ignorēšanu un piesliešanos Spānijas valdības nometnei. Ar šādu nostāju karalis esot noraidījis iespēju ieņemt vidutāja lomu, kādu paredz Spānijas konstitūcija. Tāpat Pudždemons vēlreiz atkārtoja – Katalonija savu neatkarību pasludinās nākamnedēļ.

Savā uzrunā premjers neatklāja sīkākas neatkarības deklarācijas detaļas un to, kas sekos pēc vēsturiskā parlamenta balsojuma.

Edgars
Barselonas iedzīvotājs

Nav dialoga starp abām valdībām. Mēs ripojam no kalna, bet nezinām, kas notiks tālāk. Mēs gribam, lai viņi sāk runāt savā starpā, jo mēs jau no šīs krīzes ciešam.

Katalonijas parlamenta virzītajā politikā liels palīgs ir dažādas iedzīvotāju kustības, un viena no tām ir Katalonijas Nacionālā asambleja, ko varētu salīdzināt ar mūsu Tautas fronti. Asambleja rīkoja iepriekšējo tautas nobalsošanu 2014. gadā, kas vairāk kalpoja kā tautas noskaņojuma noskaidrošana attiecībā pret reģiona atdalīšanos – toreiz tika saņemts pārliecinošs atbalsts neatkarības idejai.

Asamblejas vadītāja nepiekrīt Madrides kritikai, ka referendums bijis neleģitīms. Lai arī Spānijas konstitūcija nepieļauj valsts sadalīšanu, katalāņi atsaucas uz starptautiskajām normām, kas pieļauj tautu pašnoteikšanās tiesības. Turklāt Katalonijas parlamentā likums par neatkarību ir ticis apstiprināts – katalāņi vadās pēc tā.

TOP komentāri

  • s
    +1 +1 0

    s

    Madrides valdība paradijusi neiedomājamu tuvredzibu, ja būtu referendumu atļāvusi mierigi, iespējams, balsojums būtu negativs, bet tagad... nezinu.ES vadībai- kauns, parāda savu glēvuļa dabu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl