Nāvessods un mūža ieslodzījums – cilvēki mēģina ievest Ziemeļkorejā seriālu “Squid Game”

0 Komentāru
Nāvessods un mūža ieslodzījums – cilvēki mēģina ievest Ziemeļkorejā seriālu “Squid Game”
REUTERS/SCANPIX

Ziemeļkoreja piemēro pamatīgus sodus tiem, kas centušies valstī nelikumīgi ievest “Netflix” populārāko seriālu “Squid Game”, kas nosaukts korejiešu spēles “Kalmārs” vārdā.

Šī gada septembrī filmu un seriālu straumēšanas vietnē “Netflix” klajā nāca jauns Dienvidkorejas seriāls “Squid Game”. Seriāls iemantojis neticamu popularitāti visā pasaulē.

Stāsta pamatā ir 456 parādu nomocīti dienvidkorejieši, kuri cīnās par naudas balvu 38,3 miljonu ASV dolāru vērtībā, spēlējot dažādas brutālas spēles.

Ziemeļkoreja ar nāvi notiesājusi vīrieti, kurš nelikumīgi valstī ievedis seriālu. Viņa nāves izpildes veida noteikts kā nošaušana.

Savukārt kāds vidusskolnieks, kurš seriālu ielicis USB zibatmiņā un ienesis skolā, lai padalītos ar skolas biedriem, notiesāts ar mūža ieslodzījumu. Vēl sešiem skolēniem, kuri skatījušies seriālu, noteikts piecu gadu piespiedu darbs, ziņo Business Insider.

Mediji ziņo, ka šo bērnu skolotāji un skolas direktors atstādināts no darba bez iespējām turpināt strādāt šajā profesijā. Tāpat viņiem varētu tikt piespriests piespiedu darbs raktuvēs.

Nepilngadīgo sodīšana par kapitālistisko valstu satura patērēšanu Ziemeļkorejā notiek pirmo reizi vēsturē.

Seriālā tika attēlota arī Ziemeļkorejas dezertiere, kuras stāsts izcēla viņas sarežģīto bēgšanu no ziemeļiem.

Bet neraugoties uz draudiem, seriāla kopijas nelegāli tiek ievestas Ziemeļkorejā. Mediji atklājuši, ka ziemeļkorejieši seriāla varoņu finansiālās grūtības izjutuši kā “saprotamas”.

“Netflix” oriģinālseriāls “Squid Game” ir platformas visu laiku skatītākais seriāls.

0 Komentāru