Nāvējošais Ebolas vīruss turpina izplatīties arī ārpus Āfrikas

0 Komentāru
Nāvējošais Ebolas vīruss turpina izplatīties arī ārpus Āfrikas
()

Rietumāfrikā uzliesmojušās Ebolas vīrusa epidēmijas upuru skaits pārsniedzis 4500 cilvēku. Tā liecina jaunākie dati, ko apkopojusi Pasaules Veselības organizācija. Nāvējošais vīruss turpina izplatīties arī ārpus Āfrikas, tāpēc arvien vairāk lidostās tiek ieviesta pasažieru veselības pārbaude. Plašāk stāsta Gatis Suhoveckis.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas statistiku, septiņās valstīs reģistrēti vairāk nekā deviņi tūkstoši inficēšanās gadījumu un 4555 cilvēki no inficētajiem ir miruši. Ebola vissmagāk skārusi Rietumāfrikas valstis Gvineju, Libēriju un Sjerraleoni, taču infekcija turpina izplatīties arī citos kontinentos un radījusi pamatīgu satraukumu.

Vakar trauksme tika izsludināta ASV Aizsardzības ministrijā jeb Pentagonā, kur slikti ar veselību bija palicis kādai sievietei, kura nupat bijusi ceļojumā uz Āfriku. Viņa tika nogādāta slimnīcā, pie kuras tika uzslieta īpaša telts, lai sievieti norobežotu no pārējiem pacientiem. Uz četrām stundām tika izolēti arī 22 cilvēki, kuri Pentagonā atradās saslimušās sievietes tuvumā. Viņiem tika veikta arī veselības pārbaude. Iesaistītie pauda atbalstu šādiem piesardzības pasākumiem.

“Vispirms uzskatīju, ka reakcija ir pārspīlēta. Bet, jo vairāk par to domāju, man šķiet, ka rīcība bija pareiza. Ir jānoskaidro, vai kādam bija fizisks kontakts ar saslimušo. Domāju, ka tika sperti visi nepieciešamie soļi,” uzskata kāds ASV virsnieks.

ASV Ebolas vīruss ir diagnosticēts trīs cilvēkiem un plašumā vēršas diskusijas par ceļošanas ierobežojumiem uz un no Āfrikas. ASV prezidents Baraks Obama uzskata, kas tas tikai nāks par ļaunu.

Foto: AFP/LETA

Foto: AFP/LETA

Baraks Obama:
Cenšoties pilnībā izolēt vienu pasaules reģionu – pat, ja tas vispār ir iespējams – situāciju patiesībā padarīs tikai sliktāku. Tas apgrūtinās veselības darbinieku un palīdzības nogādāšanu. Pieredze liecina, ka cilvēkiem skartajā reģionā, tas liks mainīt pārvietošanās veidu, kas ļaus izvairīties no veselības pārbaudēm un izsekot slimībai būs vēl grūtāk.

Lai censtos ierobežot ebolas izplatību, ASV un Lielbritānijas lidostās jau tiek veikta to pasažieru veselības pārbaude, kuri ierodas no epidēmijas skartajām valstīm. Trešdien to nolēma darīt arī Čehija. Savukārt kopš šodienas veselības pārbaudes tiek veiktas Parīzes Šarla de Golla lidostā.

Tikmēr ir cilvēki, kuri cenšas nopelnīt uz Ebolas rēķina. Internetā sākts pārdot rotaļlietas, kuras līdzinās ebolas vīrusam un citiem mikroorganismiem. Uzņēmēji nekomentē, cik daudz cilvēku tās iegādājušies, bet norāda, ka rotaļlietām esot arī izglītojoša nozīme, jo tās ļauj uzzināt, kāds izskatās Ebolas vīruss.

0 Komentāru