Nāvējošais ebolas vīruss sasniedzis arī Senegālu

Komentāri
Nāvējošais ebolas vīruss sasniedzis arī Senegālu
FOTO: LETA

Ar nāvējošo vīrusu inficējies kāds jauns gvinejietis, kurš nekavējoties ievietots karantīnā Dakaras slimnīcā. Veselības ministrija viņa stāvokli raksturoja kā apmierinošu.

Domājams, ka vīrietis inficējies Gvinejas galvaspilsētā Konakri un ieceļojis Senegālā pirms tā 21.augustā slēdza robežu ar Gvineju. Varasiestādes tagad cenšas noskaidrot, kur inficētais vīrietis uzturējies un ar ko kontaktējies.

Kopš jūlija šī ir pirmā reize, kad Ebolas vīruss uzliesmojis jaunā valstī.

Kopš gada sākuma Ebolas vīruss Rietumāfrikā laupījis dzīvību jau vairāk nekā 1500 cilvēkiem, bet inficēto skaits pārsniedzis

Kopš gada sākuma līdz 26.augustam Ebolas vīruss Rietumāfrikā laupījis dzīvību jau vairāk nekā 1500 cilvēkiem, bet inficēto skaits pārsniedzis 3000. Šis ir līdz šim plašākais un nāvējošākais slimības uzliesmojums.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl