Navaļnijs par Sobčakas kandidatūru: “Atvilksim” uz vēlēšanām liberālu izsmieklu, lai novērstu uzmanību

Komentāri
Navaļnijs par Sobčakas kandidatūru: “Atvilksim” uz vēlēšanām liberālu izsmieklu, lai novērstu uzmanību
Foto: Reuters

Sabiedrības dāma un televīzijas seja Ksenija Sobčaka oficiāli paziņojusi par plāniem kandidēt nākamgad gaidāmajās Krievijas prezidenta vēlēšanās. Pār viņas kandidatūru gan gulst aizdomu ēna, ka tas ir tikai Kremļa polittehnologu mēģinājums piešķirt vēlēšanām lielāku ticamību un novērst uzmanību no fakta, ka kandidēt liegts redzamākajam opozicionāram Aleksejam Navaļnijam.

Kādreizējā Sanktpēterburgas mēra Anatolija Sobčaka meita Ksenija ir viena no Krievijas atpazīstamākajām sabiedrības dāmām. Ilgstoši viņa bija pazīstama galvenokārt kā realitātes šovu vadītāja, “Playboy” modele un krāšņa uzdzīvotāja.

Tomēr pēc 2011. gada masu protestiem Maskavā Sobčaka sāka asi kritizēt valdošo varu un kļuva par žurnālisti neatkarīgajā televīzijā “Dožģ”. Tagad Sobčaka grib jaunu ierakstu savā biogrāfijā – valsts prezidenta amata kandidāte. Video uzrunā viņa sevi pieteica kā protesta kandidāti, kas ir pret visiem ierastajiem vēlēšanu dalībniekiem.

“Lūk, Žirinovskis savu partiju parlamentā ieveda, kad man bija 12 gadu. Javlinskis un Zjuganovs, kad man bija 15 gadu, ar prieku pirmoreiz zaudēja prezidenta vēlēšanās. Kad man bija 18 gadu un jau mācījos augstskolā, Vladimirs Putins kļuva par Krievijas prezidentu. Bērni, kuri togad piedzima, tagad jau paši piedalīsies vēlēšanās. Vienkārši aizdomājieties par to,” viņa sacīja.

Sobčakas kandidatūru gan ar lielu skepsi uztvērusi Krievijas tā dēvētā nesistēmiskā opozīcija, kuras redzamākā līdera Alekseja Navaļnija kandidēšanu vēlēšanās varasiestādes negrib pieļaut. Daudzi opozicionāri uzskata, ka Sobčaka būs tikai izkārtnes kandidāts līdzīgi kā komunistu līderis Zjuganovs vai ultranacionālists Žirinovskis, kuri prezidenta vēlēšanās piedalās bez nopietnām ambīcijām uz uzvaru. Pats Navaļnijs par to sprieda jau pirms mēneša, kad Sobčkas kandidatūra vēl bija tikai baumas.

“Šķiet, [Ksenija Sobčaka] ir pieņēmusi lēmumu ne tik daudz kandidēt vēlēšanās, kā piedalīties šajā netīrajā Kremļa spēlē ar nosaukumu “atvilksim uz vēlēšanām tādu liberālu izsmieklu, lai novērstu uzmanību,” citēts Navaļnijs.

Aizdomas vēl vairāk pastiprināja prestižā britu medija BBC krievu redakcijas nesenais atklājums – Sobčaka nesen tikusies ar Putinu zem četrām acīm. Sobčaka atzīst, ka tikšanās notikusi, bet Putins viņai tikai teicis, ka piedalīties vai nē vēlēšanās ir tikai viņas pašas izvēle un atbildība. Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks nākamā gada martā. Prezidents tiek ievēlēts uz sešu gadu termiņu.

Lasi vēl