Nav ziņu, ka Turcijas apvērsumā būtu nogalināti vai ievainoti Latvijas valstspiederīgie

Pievienot komentāru
Nav ziņu, ka Turcijas apvērsumā būtu nogalināti vai ievainoti Latvijas valstspiederīgie
FOTO: LETA

Latvijas vēstniecībai Turcijā šobrīd nav informācijas, ka starp 161 bojāgājušo un simtiem ievainoto būtu kāds no Latvijas valsts piederīgajiem. Taču sprādzienos naktī ir bojāta Latvijas vēstniecības ēka Ankarā.

Tā atradās militāristu apvērsuma vienā no epicentriem. Mūsu vēstniecība izvietota blakus Turcijas varas iestādēm, kuras savukārt centās ieņemt apvērsuma rīkotāji.

Šādu situāciju LNT Ziņām raksturoja Latvijas vēstniecības politikas un ekonomikas sekretārs Jānis Beķeris.

Jānis Beķeris, Latvijas vēstniecības Turcijā politikas un ekonomikas sekretārs

Mēs visu nakti dzirdējām gan uzlidojumus, dzirdējām gan raķešu šāvienus, gan helikopteri tika izmantoti, lai šautu pa mērķiem. Arī sprādzienu viļņus jutām. Vēstniecība ir pavisam nedaudz cietusi – ir izsists viens logs. Iznīcinātāji lidoja ļoti zemu, ar grandiozu spēku satricinot visas ēkas. Situācija bija tiešām ļoti nopietna. Mēs saprotam, ka neesam mērķis, un diplomātiskās pārstāvniecības nav bijušas mērķis, bet atrašanās dēļ mēs saprotam, ka ir iespējamas arī kļūdas. Līdz ar to mēs bijām ļoti uzmanīgi, un brīdī, kad visa ēka sāka drebēt, mēs meklējām labākos risinājumus, lai mēs varētu arī turpināt savas funkcijas un domāt arī, saprotams, par savu fizisko drošību.