NATO vienisprātis: Krievija pārkāpusi kodolbruņojuma līgumu

6 komentāri
NATO vienisprātis: Krievija pārkāpusi kodolbruņojuma līgumu
REUTERS/SCANPIX

Starptautiskajā politikā no jauna uzvirmojis jautājums par tuvās un vidējās darbības rādiusa raķešu aizlieguma līgumu. NATO ārlietu ministri pieņēmuši paziņojumu, kurā pauž vienprātību ar ASV un secina, ka Krievija vairākkārt attīstījusi un testējusi aizliegtās raķetes, tādējādi pārkāpjot ne tikai minēto līgumu, bet arī apdraudot Eiroatlantisko drošību.

ASV, kas oktobra beigās paziņoja par plāniem izstāties no 1987. gadā parakstītā līguma, paziņojušas, ka Krievijai ir dotas 60 dienas atzīt pārkāpumus un šo jautājumu risināt diplomātiskā ceļā. Pretējā gadījumā Savienotās Valstis nekavējoties izstāsies no šīs vienošanās.

Maiks Pompeo
ASV valsts sekretārs

Krievijas darbības grauj amerikāņu un visu mūsu sabiedroto nacionālo drošību. Mēs nevaram turpināt pildīt šīs līguma saistības, kas ierobežo mūsu spējas reaģēt uz Krievijas pārkāpumiem. Šobrīd viss ir Krievijas Federācijas ziņā. Ja Krievija atzīs pārkāpumus, mēs esam gatavi spert soli pretī.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins iepriekš izteicies, ka gadījumā, ja ASV izstāsies no vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidācijas līguma, sāksies jauna “bruņošanās sacensība” ar Ameriku. Un vistiešākie draudi pie šāda scenārija būtu Eiropai, kas arī kļūtu par ASV un Krievijas bruņošanās sacensību lauku.

TOP komentāri

 • Gs
  +1 +1 0

  Gs

  Putina šizofrēnisko murgu atbalstītāji vai nu paši ir šizofrēniķi, vai par tādiem pataisīti, vai vienkārši gūst labumu, jo režīms viņus atalgo. Tikai kas būs, kad nauda beigsies? Jau tā viss jūk un brūk un milzu resursi jātērē meliem un lai attaisnotos.
 • Jānis Sarkans
  +2 +1 -1

  Jānis Sarkans

  Mūsu stulbās valdības darbība rada iespēju Latvijai vispār tikt iznīcinātai.Par to ir jāuztraucàs un nevis par kosmiskām lietām ar kosmiska mēroga stulbumu.
 • Vladimirs Sergijenkovs
  0 0 0

  Vladimirs Sergijenkovs

  VIRI JUSU TAISNIBA UZS VISI 100% sii valsts ir zudusi... te visu janolidzina lidz pamatiem un tad jacel jauna

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl