Komentāri
NATO varētu iesaistīties Āfrikas cilvēku kontrabandistu medībās
Foto: LETA

Bēgļu vilnim, kas no Vidusjūras veļas pār Dienvideiropu, pretī varētu stāties NATO kuģi. Militārās alianses vadība paziņojusi, ka tiklīdz tiks saņemts oficiāls palīdzības lūgums no Eiropas Savienības, tā būs gatava iesaistīties cīņā pret cilvēku kontrabandistiem.

Eiropas Savienības valstu aizsardzības ministri šonedēļ Briselē beidzot vienojās izvērst militāru operāciju pret cilvēku kontrabandistiem, kas ar bēgļiem pārpludinājuši Vidusjūras piekrastes valstis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mogerini: APTN EU Migrants 6, 3. citāts: ”Mēs nekoncentrēsimies uz bēgļu kuģu iznīcināšanu iznīcināšanas pēc. Mēs gribam panākt, lai šie peldošie zārki vairs nekad nevarētu tikt izmantoti,” skaidro Eiropas Savienības augstāko pārstāve ārlietu jautājumos Frederika Mogerīni.

Operācijā galvenais uzsvars plānots nevis uz bēgļu kuģu pārtveršanu, bet gan cilvēku kontrabandistu tīklu iznīcināšanu. Lai būtu absolūti droši, ka nepārkāpj starptautisko likumdošanu, Eiropas Savienības līderi arī vienojušies lūgt ANO drošības padomes atļauju bēgļu kuģu vajāšanai. Tikmēr NATO, kurā ietilpst 22 no 28 Eiropas Savienības valstīm, jau piedāvājusi iesaistīties operācijā.

”Pagaidām neesam saņēmuši lūgumu pēc konkrētas NATO palīdzības. Bet mēs esam gatavi iesaistīties, tiklīdz mums to lūgs,” tā NATO pārstāvis Stoltenbergs.

Operācija sāksies jūnijā un tās štābs būs Itālijā, kas ir viens no bēgļu iecienītākajām galamērķiem. Līdz tam laikam arī tiks precizēts operācijas dalībnieku skaits un tajā iesaistīto spēku apjoms. Otrs potenciālais risinājums bēgļu problēmai – imigrantu sadale pa Eiropas Savienības valstīm ar kvotu sistēmas palīdzību, izsaucis asus iebildumus no Austrumeiropas valstīm.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl