Komentāri
NATO vadītā koalīcija noslēdz kaujas misiju Afganistānā
(Foto: LETA)

NATO vadītie koalīcijas spēki svētdien stingras drošības apstākļos svinīgā karogu nomaiņas ceremonijā Kabulā noslēguši 13 gadus ilgo kaujas misiju Afganistānā, lai no 1.janvāra sāktu jauno atbalsta, apmācību un konsultāciju misiju Resolute Support.

“Šī diena iezīmē viena laikmeta beigas un cita, jauna sākumu,” uzrunā karavīriem paziņojis NATO spēku komandieris Afganistānā ģenerālis Džons Kempbels. “Jūs esat padarījuši Afganistānu stiprāku, bet mūsu valstis – drošākas.”

“Mēs nekad neaizmirsīsim jūsu dēlus un meitas, kas krituši mūsu zemē. Viņi ir arī mūsu dēli un meitas,” uzsvēris Afganistānas prezidenta Ašrafa Gani padomnieks nacionālās drošības jautājumos Hanifs Atmars.

“Mēs apzināmies, ka jūs cīnījāties par mums daudzus gadus, kamēr mēs nebijām tam gatavi. (..) Tagad Afganistānas nacionālie drošības spēki ir gatavi uzņemties pilnīgu atbildību par afgāņu tautas aizsardzību,” viņš norādījis.

Vienlaikus Atmars piebildis, ka Afganistāna šobrīd “atgūstas pēc 40 gadus ilga murga un tai joprojām būs vajadzīga palīdzība”. “Nemitīgais karš, korupcija, nelegālās narkotikas, radikalizācija, nabadzība un analfabētisms sagrāvuši divu mūsu tautas paaudžu dzīves,” sacījis Gani padomnieks.

Pēc viņa teiktā, Afganistāna “negaida uz nebeidzamu palīdzību, bet partnerība tai šobrīd vajadzīga vairāk nekā jebkad”.

 

Atbildību pār drošības situāciju visā valstī afgāņu spēki pilnībā pārņēma no NATO pirms vairāk nekā pusotra gada.

 

Jaunajā misijā, ko vadīs Kempbels, piedalīsies gandrīz 13 000 ārvalstu karavīri no 26 NATO valstīm un 14 partnervalstīm, kas neveiks nekādas kaujas operācijas, bet apmācīs un konsultēs Afganistānas armiju un policiju.

Ģenerālis atzinis, ka daudzi izaicinājumi joprojām pastāv, bet norādījis, ka aizvadīto gadu pozitīvais veikums ļauj cerēt uz sekmīgu konflikta atrisinājumu.

 

“Mēs neaizejam. Mēs turpināsim apmācīt, konsultēt un atbalstīt Afganistānas nacionālos drošības spēkus un Afganistānas drošības institūcijas gan operatīvajā, gan stratēģiskajā līmenī, lai viņi var nostiprināt savus smagi izcīnītos ieguvumus un uzvarēt šo karu,” viņš uzsvēris.

 

Kopš 2001.gada NATO Starptautisko Drošības atbalsta spēku (ISAF) misijā zaudējuši dzīvību vairāk nekā 3500 ārvalstu karavīri.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl