NATO: Ukrainā joprojām atrodas Krievijas karaspēks

0 Komentāru
NATO: Ukrainā joprojām atrodas Krievijas karaspēks
()

Krievijas karaspēks joprojām atrodas Ukrainas teritorijā, turklāt, neraugoties uz daļējo karaspēka atvilkšanu, tiešā Ukrainas robežas tuvumā atrodas spēcīgas Krievijas karaspēka vienības, piektdien sacīja NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Filips Brīdlovs.

“Mēs esam pieredzējuši diezgan lielu Krievijas bruņoto spēku izvešanu no Ukrainas, bet nešaubieties – Ukrainas teritorijā joprojām ir Krievijas karaspēks,” žurnālistiem NATO militārajā štābā netālu no Monsas Beļģijā sacīja ģenerālis.

Dažas Krievijas karaspēka vienības, kas bija izvietotas Krievijā netālu no robežas, šo apvidu pametušas, bet citas grasās pamest.
“Bet bruņotie spēki, kas tur paliek un neizrāda nekādas pazīmes, ka taisītos šo apvidu pamest, ir ļoti, ļoti spēcīgi bruņotie spēki,” viņš sacīja.
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, alianses militāro štābu apmeklējot pirmo reizi, sacīja, ka Krievija Ukrainā joprojām pārkāpj starptautiskās tiesības.

NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Filips Brīdlovs:
Tā kā Krievijai ir karaspēks Ukrainā, viņi joprojām pārkāpj Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti.

Turot savu karaspēku pie Ukrainas robežas, Krievija destabilizē situāciju kaimiņvalstī, viņš piebilda.
Alianse turpinās pieprasīt, lai Krievija izvāc savu karaspēku no Ukrainas un atvelk armiju no Ukrainas pierobežas, uzsvēra Stoltenbergs.
“Izaicinājumiem, kurus mēs pieredzam Ukrainā, mums ir jārod politisks risinājums, un priekšnosacījums tam, protams, ir pamiera ievērošana,” viņš sacīja.

Neskatoties uz Kijevas un Rietumu apgalvojumiem, kā arī daudzajām mediju liecībām par Krievijas armijas regulāro vienību klātbūtni Ukrainas austrumos, kur tās cīnās pret Ukrainas valdības karaspēku, Maskava oficiāli to nav atzinusi. Austrumukrainā sagūstītie Krievijas karavīri tur esot “iemaldījušies”, bet kritušie tur atradušies “brīvprātīgi” vai arī sava “atvaļinājuma laikā”, parasti skaidro Maskavas amatpersonas.
Brīdlovs vēl 16.septembrī sacīja, ka Donbasā atrodas četri Krievijas Bruņoto spēku bataljoni.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējie teroristi aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsa pretterorisma operāciju. Augusta beigās Ukrainas kontinentālajā daļā iebruka Krievijas armijas regulārās vienības un izvērsa uzbrukumu pret Ukrainas armiju. Pēc Krievijas aktīvistu datiem, Ukrainā kritušo Krievijas karavīru skaits jau pārsniedzis 4300.

0 Komentāru