NATO štābā Ščecinā tiek koordinēta drošība Latvijā

Komentāri

Par spīti kaimiņvalsts militārajām aktivitātēm, Baltijas valstis var justies drošībā. Lielu ieguldījumu tajā sniedz arī NATO štābs Polijas pilsētā Ščecinā, kurā patlaban dien arī viens karavīrs no Latvijas.

Kaspars Kokins NATO starptautiskajā štābā Ščecinā ir vienīgais Latvijas pārstāvis. Viņš šeit kopā ar citu valstu pārstāvjiem dien pirmo gadu. Štāba nozīme alianses Ziemeļaustrumu flangā pieaug.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Tas ir liels, nozīmīgs ieguldījums kopējā situācijas nodrošināšanā gan Baltija, gan Polijā, vispār NATO ziemeļaustrumu flangā kopumā,” norāda NATO štābā virsnieks Ščecinā Kaspars Kokins.

Kasparam izpratne par kalpošanu Latvijai nākusi gadu laikā. Tā pierādīta vairākās starptautiskajās misijās. ”Tā apziņa kā pilsoniskais pienākums, kā daļa no valsts tas nāca vēlāk jau pieaugot, ejot savu dzīves ceļu, izprotot kāds ir tavs pienākums pret savu valsti kā pilsonim kā sabiedrības daļai,” skaidro Kaspars. Viņš ar lepnumu izrāda šeit redzamo tehniku, kādas Latvijai pašai pagaidām nav.

Ja Baltija tik tiešām piedzīvotu X stundu, tad NATO bāze Ščecinā būtu tā vieta, no kuras tiktu koordinēts atbalsts. Ikdienā šeit militāras darbības nenotiek, patlaban notiek gatavošanās brīvdienās plānotajām atvērtajām durvju dienām.
Jau no jūnija sākuma štābs Ščecinā, kurš pārrauga arī Baltiju, saskaņā ar Velsas lēmumu pāries augstākajā reaģēšanas līmenī. Štāba pārstāvji neslēpj, ka Krievijas militārās aktivitātes ir pieaugušas.

”Pieaugums vērojams gan kvalitātē, gan kvantitātē. Mēs redzam izmaiņas Krievijas militārajā uzvedībā pēdējo trīs gadu laikā. Nevajadzētu būt nekādām šaubām, ka NATO vēlas aizstāvēt Baltiju un Poliju. Es strādāju NATO jau ļoti sen, varu galvot, ka man par to nav ne mazāko šaubu,” norāda štāba vadītājs ģenerālis Lucs Nīmans.

Atbildot uz jautājumu, vai Latvijā vajadzētu patstāvīgi izvietot NATO spēkus, ģenerālis saka, tas jālemj politiķiem.
Lai celtu spējas, Ščecinā tiks dubultots karavīru skaits. No Latvijas šeit turpmāk dienēs četri pārstāvji, bet no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas – divas reizes vairāk.

Tikmēr Kaspars neslēpj, ka latviešu pievienošanās starptautiskajiem spēkiem Ščecinā ir gaidīts papildinājums.

Lasi vēl