NATO sola arī Polijā izvietot papildspēkus; vai nākamā būs Baltija?

Komentāri

Polijā tiks izvietoti NATO papildspēki – šādu solījumu alianses ģenerālsekretārs devis Polijas prezidentam un aizsardzības ministram, viesojoties Varšavā vēl pirms gaidāmā NATO samita.

Šāds paziņojums nāk pēc tam, kad pagājušajā nedēļā Centrāleiropas valstis, tostarp Polija, apņēmās, sākot ar nākamo gadu, karavīru papildspēkus sūtīt arī uz Baltiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

NATO ģenerālsekretārs vizītē Varšavā ieradās jau pirmdien, 30. maijā, lai tiktos ar Polijas prezidentu. Stoltenberga viesošanās turpinās arī otrdien – viņš tikās ar Polijas aizsardzības ministru un uzstājās ar runu Varšavas Universitātē. Alianses vadītājs uz Poliju nav devies tukšām rokām – viņš paziņojis par papildspēku izvietošanu Centrāleiropas valstī.

“Ļaujiet man izteikties skaidri – pēc Varšavas samita Polijā tiks izvietots vairāk NATO karavīru, lai potenciāls pretinieks zinātu, ka uzbrukums Polijai būtu uzbrukums visai Aliansei,” pauda Stoltenbergs.

Šāda retorika Polijai, bez šaubām, ir simpātiska. Līdzīgi kā Baltijas valstu gadījumā, tas ir apliecinājums, ka NATO 5. pants ir spēkā, proti, uzbrukums vienai valstij ir uzbrukums visām.

 

Foto

Video

 

Lasi vēl