NATO: Situācija Donbasā tuvākajās dienās var būtiski pasliktināties

0 Komentāru
NATO: Situācija Donbasā tuvākajās dienās var būtiski pasliktināties
FOTO: LETA

NATO ģenerālsekretāra vietnieks Aleksandrs Veršbovs neizslēdz iespēju, ka situācija Ukrainas austrumos tuvākajās dienās varētu būtiski pasliktināties.

“Situācija ir ārkārtīgi nestabila. Vairākos rajonos netiek ievērota ugunspārtraukšana, un situācija tuvākajās dienās var būtiski pasliktināties,” intervijā vācu raidorganizācijai “Deutsche Welle” sacīja Veršbovs.

Nemiernieku uzbrukumu Doņeckas lidostai viņš nodēvēja par nepieņemamu.

“Vienošanās par ugunspārtraukšanu paredz konflikta iesaldēšanu 19. septembra pozīcijās. Tomēr separātisti ar Krievijas militāro palīdzību, kas joprojām turpinās un tiek sniegta pār nekontrolēto starpvalstu robežu, pastiprina uzbrukumus Doņeckas lidostai. Tas ir nepieņemami,” sacīja amerikāņu diplomāts.

“Mēs NATO un, es ceru, ne tikai NATO, bet arī Eiropas Savienībā, uzstājam, ka Krievijai ir jāievēro Minskas vienošanās nosacījumi [par ugunspārtraukšanu] un ka tā nedrīkst pieļaut selektīvu tās izpildīšanu,” akcentēja Veršbovs.

Minskas līgumus ir nepieciešams ieviest “pilnā apjomā, ieskaitot to, ka ukraiņiem ir jāļauj kontrolēt viņu starptautiskās robežas”.

Krievijai “separātistiem ir jāļauj skaidri noprast, ka tā neatbalsta vēlēšanas, kuras tie grasās rīkot”.

“Šīs vēlēšanas būs neleģitīmas, tās būs pretrunā ar Minskas protokolu,” norādīja alianses ģenerālsekretāra vietnieks.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējie teroristi aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsa pretterorisma operāciju.

Augusta beigās Ukrainas kontinentālajā daļā iebruka Krievijas armijas regulārās vienības un izvērsa uzbrukumu pret Ukrainas armiju.

NATO Eiropas spēku virspavēlnieks Filips Brīdlovs vēl 16. septembrī sacīja, ka Donbasā ir četri Krievijas Bruņoto spēku bataljoni.

Atbilstoši Krievijas aktīvistu datiem Ukrainā kritušo Krievijas karavīru skaits jau pārsniedzis 3500.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienības, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

0 Komentāru