Komentāri
NATO publisko satelītattēlus, kas pierāda Krievijas militārās aktivitātes Ukrainā
FOTO: SCANPIX

NATO publiskojusi satelītattēlus, kas norāda uz Krievijas spēku iebrukumu Ukrainā. Attēlos fiksēta Krievijas militāro vienību virzīšanās cauri Ukrainas laukiem un gatavošanās darbībai Krasnodonas rajonā.

NATO norāda, ka publiskotie satelītuzņēmumi pierāda, ka Krievijas militārās vienības ar smago bruņojumu darbojas Ukrainas teritorijā.  NATO arī atzīst, ka attēlos redzamais ir tikai Krievijas karavīru un ieroču kustības “leduskalna virsotne”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Attēli arī norāda uz būtiskām aktivitātēm Krievijā pie Ukrainas robežas, kas “tiek veiktas, tiešā veidā atbalstot spēkus, kuri darbojas Ukrainas teritorijā, un ir daļa no koordinētas destabilizējošas stratēģijas”, atzīmē NATO.

Kā žurnālistiem paziņojis NATO brigādes ģenerālis Niko Taks, Krievijas karavīru skaits Ukrainā “krietni pārsniedzis tūkstoti”, bet Krievijas pierobežas reģionos sakoncentrēti aptuveni 20 000 karavīru.

Pēc viņa teiktā, jaunākie notikumi Ukrainā “skaidri parādījuši, ka drošības paradigma Eiropā mainījusies pašos pamatos”, saskaroties ar “ļoti agresīvu Krieviju”.

Uz Ukrainas austrumiem sūtītā Krievijas bruņojuma apjoms palielinājies gan “kvantitatīvi, gan kvalitatīvi” un Krievijas iesaistīšanās kļūst arvien atklātāka, ietverot ieroču un munīcijas piegādes, specvienību apmācīšanu, izlūkošanas un loģistikas atbalstu.

Kā atzinis ģenerālis, situāciju vēl vairāk saasina apstāklis, ka prokremliskie spēki nogriezuši svarīgāko ceļu starp Doņecku un Novoazovsku, pārraujot Ukrainas armijas apgādes līniju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl