NATO pieļauj, ka Krievija gatavojas jaunai ofensīvai Ukrainā

Komentāri
NATO pieļauj, ka Krievija gatavojas jaunai ofensīvai Ukrainā
Foto: AP/SCANPIX

NATO spēku augstākais virspavēlnieks Eiropā – ģenerālis Filips Brīdlovs – pieļauj, ka Krievija gatavojas jaunai ofensīvai Ukrainā.

Pēc ģenerāļa teiktā, Krievijas armija varētu izmantot uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, lai atjaunotu ieroču krājumus separātistiem, nostiprinātu pozīcijas un trenētos nākamajiem soļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

NATO spēku komandieris gan atzina, ka ir grūti prognozēt, kas Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam padomā, taču bažas rada tas, ko viņš darījis iepriekš.

NATO spēku augstākais virspavēlnieks Eiropā Filips Brīdlovs:

Krievija nekaunīgi cenšas mainīt noteikumus un principus, kādi gadu desmitiem ilgi bijuši Eiropas drošības pamatā. Krievijas mestais izaicinājums ir globāls, nevis reģionāls un paliekošs, nevis īslaicīgs. Situācija Ukrainas austrumos ir trausla un nemierīga. Mēs joprojām paliekam pie pārliecības, ka labākais veids kā atrisināt šo konfliktu ir politiska vienošanās, kas respektē valsts suverenitāti un teritoriālo integritāti.

Eiropas Drošības un Sadarbības organizācija (EDSO), kas uzrauga pamiera ievērošanu, informē, ka vardarbība Ukrainas austrumos kopš februāra ir jūtami mazinājusies. Taču ASV apgalvo, ka Krievija šobrīd ir sakoncentrējusi lielākos spēkus uz robežas kopš aizvadītā gada oktobra, turklāt izvietojusi papildus pretgaisa aizsardzības sistēmas. Vašingtona līdz šim ir atteikusies apgādāt Ukrainu ar ieročiem, lai arī šāda soļa atbalstītāji uzskata, ka tas palīdzētu izbeigt konfliktu. Tomēr izskanējušas arī bažas, ka tas varētu saasināt karadarbību un traucēt miera procesam.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl