NATO pastiprinās klātbūtni Kijevā

Komentāri
NATO pastiprinās klātbūtni Kijevā
Foto: LETA

NATO pieņēmusi lēmumu nosūtīt uz Kijevu papildu padomniekus, tostarp militāros, trešdien pēc NATO-Ukrainas komisijas sanāksmes Turcijā pavēstīja alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

“Mēs palielinām NATO militārā personāla skaitu Kijevā. Mēs pastiprinām alianses sakaru biroju Kijevā, nosūtot uz turieni jaunus padomniekus, tostarp uz Aizsardzības ministriju,” paziņoja Stoltenbergs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš arī pavēstīja par plāniem paplašināt praktisko sadarbību starp alianses un Ukrainas spēkiem. “Šoruden Ukraina ar NATO rīkos kopīgas mācības. Mūsu partnerattiecības ir spēcīgas un turpina attīstīties,” piebilda Stoltenbergs.

Tajā pašā laikā Ukrainas un NATO attiecību formāts nemainās un saglabājas īpašu partnerattiecību līmenī.

Stoltenbergs: NATO un Krievijas starpā nav aukstā kara, nav arī partnerības

Krievijas un NATO attiecības nav aukstā kara stāvoklī, tomēr tā arī nav stratēģiskā partnerība, preses konferencē Belekā, Turcijā, NATO-Ukrainas komisijas sēdes noslēgumā atzina alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. “Krievijas un NATO attiecības neatrodas aukstā kara stāvoklī, ko raksturo militāro bloku pretstāve un ideoloģiskā pretstāve, attiecības nav arī stratēģiskā partnerībā, ko puses bija apņēmušās izveidot,” sacīja Stoltenbergs.

Viņš atgādināja, ka ar alianses lēmumu “apturēta jebkāda praktiskā sadarbība” NATO un Krievijas starpā.

Trešdien Stoltenbergs arī atzina, ka Krievijas darbības liek vairot militāro klātbūtni reģionā. Viņš uzsvēra, ka aliansei ir jābūt gatavai uzbrukumam no austrumiem un tāpēc paliks Baltijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl