Komentāri

NATO nopietni gatavojas kara spēju palielināšanai Baltijā un Austrumeiropā kopumā. Pašlaik notiek sarunas ar NATO vadošajām valstīm par bataljonu veidošanu Baltijas valstīs un Polijā.

Alianses dalībvalstu komandieri ir vienisprātis, ka atturēšanas un aizsardzības nolūkos šajā reģionā nepieciešams veidot četras sabiedroto bataljona līmeņa kaujas grupas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš Krievijas agresijas Ukrainā NATO pievērsis pastiprinātu uzmanību Baltijas valstu aizsardzības nodrošināšanai. Jūlijā paredzētajā alianses samitā Varšavā valstu un valdību vadītājiem būs jālemj par ilgtermiņa sabiedroto militāro klātbūtni mūsu reģionā.

Tad arī gaidāmi gala lēmumi, tomēr jau pašreiz augsta līmeņa amatpersonas dod signālu, ka Baltijas valstīs un Polijā tiks izveidotas bataljona līmeņa kaujas grupas vienības. Tas stiprinātu atturēšanās politiku. Lietuvas prezidente pārliecināta, ka Austrumeiropas saņems prasītās drošības garantijas.

Arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs paziņojis, ka šobrīd tiek apspriesta iespēja katrā no Baltijas valstīm un Polijā izvietot starptautisku bataljonu.

Šie spēki rotācijas kārtībā dislocētu četrus tūkstošus karavīru. NATO dienaskārtībā ir arī palielināt sadarbību ar Zviedriju un Somiju. Tas gan nenozīmējot šo valstu tuvināšanos aliansei kā tādai, bet vien to, ka militāra konflikta gadījumā Baltijas valstu aizsardzībai tiks piesaistīta Zviedrija un Somija.

Taču par jaunu NATO dalībvalsti 2017. gadā kļūs Balkānu valsts Melnkalne, kas šodien Briselē parakstīja līgumu par valsts iestāšanos aliansē.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl