NATO līderu tikšanās Briselē – neskaidra nostāja pret NATO 5. pantu

1 komentārs

Neskaidrība turpinās – tā var raksturot NATO Briseles minisamita iznākumu.

Šīs tikšanās laikā bija cerība atvērt jaunu lappusi NATO attiecībās ar ASV jauno Donalda Trampa administrāciju. Un, lai gan panākta svarīga vienošanās par to, ka NATO dalībvalstis palielinās savus aizsardzības izdevumus, minisamitā lielāko rezonansi izraisīja tas, ka Tramps neapliecināja nepārprotamu uzticību NATO 5. panta saistībām, kā arī nu jau par interneta hitiem kļuvušie video, kuros ASV prezidents iesaistās fiziskā kontaktā ar citiem NATO līderiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par to, ka Tramps nav pieminējis 5. pantu, pēc NATO līderu tikšanās vairākkārt nācās skaidroties alianses ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam.

Jenss Stoltenbergs

Jenss Stoltenbergs
NATO ģenerālsekretārs

Mēs esam saņēmuši skaidru ziņu no ASV administrācijas, no prezidenta, no viceprezidenta, no valsts sekretāra, no aizsardzības sekretāra, ka Amerikas Savienotās Valstis ir uzticīgas NATO. Un nav iespējams būt uzticīgam NATO, neesot uzticīgam 5. pantam un mūsu kopīgās aizsardzības saistībām.

Par kopumā nokaitēto gaisotni minisamitā liecina videomateriāli no līderu publiskās tikšanās, kas jau kļuvuši par interneta hitiem – vienā no tiem Tramps agresīvi pastumj malā Melnkalnes premjerministru, bet citā viņš spēkojas ar Francijas prezidentu par to, kuram stiprāks rokasspiediens.

Plašāk par NATO līderu tikšanos Briselē – LNT Ziņu sižetā!

TOP komentāri

  • politically incorrect
    0 0 0

    politically incorrect

    Tas ir pasakas.. Tas ir labi zinams, ka lielaka Amerikas dala iebildis pret skriesanu paliga kaut kadam mazam valstim un iesaistisanas 3. pasaules kara ar Krieviju, ko neviens no Trump veletajiem negrib. Paslaik vienigie kas to grib ir Hillary-balsotāji, liberasti utt, kuri jūtās apspiesti USA ar Putina domāšanu par homoseksuāļiem un citu deģenerāciju...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl