Komentāri
NATO: Krievija koncentrē karaspēku Ukrainā un tās pierobežā
FOTO: SCANPIX

Krievija turpina koncentrēt karaspēku pie Ukrainas robežām un tās teritorijā, pirmdien Briselē tiekoties ar NATO dalībvalstu ārlietu ministriem, sacīja alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. “Mēs novērojam būtisku militārās klātbūtnes kāpināšanu ap Ukrainu, vērienīgu Krievijas modernā bruņojuma nodošanu separātistiem un militārā personāla pārsviešanu,” sacīja Stoltenbergs.

NATO negrasās sniegt nekādas garantijas attiecībā uz to, ka Gruzija un Ukraina nekad neiestāsies NATO, norādīja ģenerālsekretārs, vienlaikus atzīstot, ka aliansei nav iespēju apgādāt ar ieročiem Ukrainu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš arī norādīja uz alianses militārās aktivitātes palielināšanos 2014. gadā.

“Mums ir par 50% vairāk lidmašīnu gaisā un kuģu jūrā,” sacīja Stoltenbergs, piebilstot, ka mācības notiek pastāvīgi.

Viņš akcentēja, ka NATO ātrās reaģēšanas spēku priekšējā grupa pirmo gatavības līmeni sasniegs jau 2015. gadā.

Iepriekš Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja – Krievijai ir vajadzīgas 100% garantijas, ka neviens nedomā par Ukrainas pievienošanos NATO.

Stoltenbergs savukārt uzsvēra, ka NATO durvis Ukrainai joprojām ir atvērtas un tā var kļūt par alianses dalībvalsti.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl