NATO izraida septiņus Krievijas diplomātus un trim liedz akreditāciju

0 Komentāru
NATO izraida septiņus Krievijas diplomātus un trim liedz akreditāciju
AFP/LETA

NATO saistībā ar Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušam dubultaģentam Sergejam Skripaļam izraidīs septiņus Krievijas diplomātus, bet vēl trijiem liegta akreditācija, otrdien, 27. martā, paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Viņš norādīja, ka Krievijas diplomātiskā pārstāvniecība NATO tiek samazināta no 30 diplomātiem līdz 20.

ASV, 17 ES valstis, kā arī Kanāda, Ukraina un Austrālija paziņojušas, ka izraida Krievijas diplomātus saistībā ar Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušajam Krievijas dubultaģentam.

Skripaļs un viņa meita Jūlija 4.martā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Abi joprojām atrodas slimnīcā kritiskā stāvoklī. Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu “Novičok”.

Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons parlamentā skaidroja, ka Krievija uzbrukumu sarīkojusi, lai iebiedētu potenciālos pārbēdzējus, kā arī mobilizētu elektorātu pirms prezidenta vēlēšanām.

Kremlis pirmdien solīja spert atbildes soļus, ja ES valstis uz ASV izraidīs Krievijas diplomātus. “Katrā šādā gadījumā darbosies savstarpīguma princips,” sacīja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

0 Komentāru