Komentāri
NATO ģenerālsekretārs mudina Krieviju garantēt manevru “Zapad 2017” caurskatāmību
Foto: EPA / LETA

Gatavošanās Baltkrievijas un Krievijas kopīgajām militārajām mācībām “Zapad 2017” satrauc NATO ģenerālsekretāru Stoltenbergu, viņš aicina Maskavu uz lielāku atklātību. Tikmēr Krievija uzsver, ka satraukumam nav pamata un ļaus diviem NATO novērotājiem uzturēties mācību tuvumā visu laiku.

NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam par Krievijas darbībām ir visai skarbs viedoklis – ceturtdien, vēl uzturoties Romā, viņš asi izteicās, ka Krievijas agresīvā uzvedība grauj Eiropas stabilitāti un drošību, taču piektdien, ierodoties Polijā, sacīja jau mērenāk, mudinādams Krieviju militārajās mācībās “Zapad” garantēt manevru caurskatāmību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs ļoti rūpīgi uzmanīsim šīs mācības, kas notiks nākammēnes. Visām valstīm ir tiesības apmācīt savus militāros spēkus, taču visiem vajadzētu arī ievērot noteikumus par caurskatāmību. Tāpēc mudinu Krieviju šos noteikumus ievērot,” sacīja Stoltenbergs.

Atbilstoši starptautiskajiem nosacījumiem par manevriem, kuros piedalās vairāk nekā 13 tūkstoši karavīru, ir jāinformē iepriekš un tiem ir jābūt atvērtiem novērotājiem. Mācību norises vieta Baltkrievija oficiāli paziņojusi, ka “Zapad” piedalīsies mazāk nekā 13 tūkstoši karavīru, taču citviet izskanējis, ka karavīru skaits varētu sasniegt pat 100 000. Krievija uzsver, ka satraukumam nav nekāda pamata.

Uz mācībām, kas sāksies septembrī, tiks nosūtīti divi NATO novērotāji, bet no Latvijas tās novēros trīs Latvijas pārstāvji.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl