NATO ģenerālsekretārs: Minskai un Maskavai būtu jāciena baltkrievu tautas tiesības noteikt savu nākotni

3 komentāri
NATO ģenerālsekretārs: Minskai un Maskavai būtu jāciena baltkrievu tautas tiesības noteikt savu nākotni
EPA / SCANPIX

Gan Minskai, gan Maskavai būtu jāciena baltkrievu tautas tiesības noteikt savu nākotni, telefonsarunās ar Baltijas valstu un Polijas ārlietu ministriem akcentējis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Kā norādīts NATO tīmekļvietnē, Stoltenbergs otrdien sazinājās ar Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Reinsalu, bet pirmdien ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV), Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču un Polijas ārlietu ministru Zbigņevu Rau.

NATO ģenerālsekretārs sarunā ar ārlietu ministriem apspriedās par vairākiem jautājumiem, tostarp krīzi Baltkrievijā. Stoltenbergs uzsvēra, ka NATO uzmanīgi seko notikumu attīstībai Baltkrievijā, un pieprasīja Baltkrievijas varasiestādēm cienīt pamattiesības un brīvības, ieskaitot runas brīvību un tiesības miermīlīgi protestēt.

NATO ģenerālsekretārs pauda bažas par opozīcijas pārstāvju patvaļīgu aizturēšanu un nolaupīšanu, nodēvējot šādu rīcību par nepieņemamiem starptautisko normu pārkāpumiem.

LETA jau vēstīja, ka Baltkrievijā mēnesi turpinās protesti, pieprasot pašreizējā Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko atkāpšanos. Viņš tiek apsūdzēts 9. augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanā nolūkā palikt pie varas.