Komentāri
NATO ģenerālsekretārs: Alianse var izvietot savu karaspēku, kur vien vēlas
FOTO: SCANPIX

Jaunais NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, savā pirmā vizītē kopš stāšanās amatā – ir apliecinājis, ka NATO ir gatava aizstāvēt savas dalībvalstis alianses austrumos, tostarp arī Igauniju, Latviju, Lietuvu. Tāpat viņš paziņojis, ka alianse var izvietot savu karaspēku, kur vien vēlas.

Jenss Stoltenbergs vizītē Polijā sacīja, ka viņa vadībā NATO par savu galveno prioritāti uzskatīs dalībvalstu aizsargāšanu. Tostarp NATO ir apņēmības pilna izveidot tā dēvēto ātrās reaģēšanas vienības par ko tika panākta vienošanās nesen Velsā notikušajā samitā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc viņa sacītā šis lēmums ir ambiciozs un ļaus saglabāt NATO spēku. Par to, kad, cik liela un kur šāda vienība tiks izvietota plānots vienoties sanāksmē nākamajā februārī.

“Nākamgad ministru tikšanās gaitā mēs pieņemsim lēmumu par ātrās reaģēšanas spēkiem. Bet vēl pirms tie tiks izveidoti, mums, NATO, jau tāpat ir spēcīga armija. Mēs varam izvietot to tur, kur vien vēlamies,” sacīja ģenerālsekretārs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl