NATO dubultos ātrās reaģēšanas spēku karavīru skaitu

Komentāri
NATO dubultos ātrās reaģēšanas spēku karavīru skaitu
FOTO: SCANPIX

NATO valstu aizsardzības ministri šodien Briselē nolēmuši divreiz palielināt NATO ātrās reaģēšanas spēku karavīru skaitu – līdz 40 tūkstošiem karavīru. Tas ir lielākais alianses aizsardzības spēku palielinājums kopš Aukstā kara laikiem.

Tomēr alianses pārstāvju sanāksmē šodien dominēja Sīrijas jautājums, jo īpaši pēc tam, kad Krievijas iznīcinātāji, veicot uzlidojumus, divas reizes pārkāpa Turcijas gaisa telpu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Satraukumu Turcijā radījuši arī Krievijas raķešu triecieni mērķiem Sīrijā no karakuģiem, kas atrodas Kaspijas jūrā. NATO ģenerālsekretārs sanāksmē akcentēja, ka ASV vadītā alianse ir gatava aizstāvēt ikvienu sabiedroto.
.
Laikā, kad Krievijas un ASV iznīcinātāji Sīrijā pirmoreiz kopš Otrā pasaules kara laikiem veic uzlidojumus vienai un tai pašai valstij, NATO vēlas izvairīties no Sīrijas konflikta starptautiskas eskalācijas.

Avoti NATO uzskata, ka arī Krievija nevēlas tikt iesaistīta šajā konfliktā uz ilgu laiku. Tikmēr, pateicoties Krievijas aviācijas triecieniem, Sīrijas armija sākusi plašu ofensīvu, cenšoties atgūt kontroli pār nemiernieku kontrolētajām provincēm.

Lasi vēl