NATO demonstrēt muskuļus Polijas rietumos

1 komentārs
NATO demonstrēt muskuļus Polijas rietumos

Krievijas draudi un krīze Ukrainā šonedēļ lika NATO demonstrēt muskuļus Polijas rietumos. NATO mācībās Puma 2015 klāt bija arī LNT Ziņas.

Gaisā helikopteri un iznīcinātāji, bet uz zemes kaujas tanki – amerikāņu Abrams līdzās franču Leklerkiem. Turpat arī poļu militārā tehnika, kuras rindās atrodami arī padomju ražojuma tanki Kopumā mācībās piedalās 2000 karavīru un 400 tehnikas vienību. Katrs izrāda savu ekipējumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Abrams ir Savienoto valstu galvenais kaujas tanks, aprīkots ar bruņām, ložmetējiem un lielgabalu. Neprofesionālim iekāpt vienā no spēcīgākajiem tankiem pasaulē nemaz nav tik viegli, tomēr karavīram apgūt šādas prasmes nav grūti.

Mācību kauja tiek gaidīta unASV armijas seržants Metjū Šifs norāda: ”Tas būs labs šovs, būs ļoti interesanti, bet treniņa aspekts arī mums ir ļoti nozīmīgs, strādāt plecu pie pleca ar poļiem un frančiem, tā ir vissvarīgākā daļa.”

Tehnika tiek demonstrēta ne vien uz zemes, bet arī gaisā. Kāds sēž ierakumos, kāds koordinē, cits dodas kaujā. Gaisā virmo kodīga dūmu smaka, galvenais mācību mērķis – sadarboties. Uz lauka plecu pie pleca strādā amerikāņi, poļi un franči.

Foto

Kā pēdējie laukā dodas mediķi. Viņiem drīz seko arī ugunsdzēsēji. Poļu spēku vadītājs pēc kaujas nejūtas noguris. ”Mēs turpināsim šo sadarbību un mums būs iespēja strādāt kopā arī ar citu valstu karavīriem jau pēc divām nedēļām Siber Strike 2015. mācībās,” norāda Polijas armijas pulkvedis Piotrs Bjeniks.

Tajās piedalīsies arī bruņoto spēku vienības no Baltijas valstīm. Tikmēr amerikāņu spēku vadītājs neslēpj, ka atšķirības ekipējumā un darba stilā, tomēr tās ir nelielas un pārvaramas.

”Lielākā atšķirība, protams, ir valoda. Tas vienmēr sākotnēji ir lielākais šķērslis, kas jāpārvar. Bet kolīdz karavīri pavada laiku kopā, viņi jūtas labi viens otra sabiedrībā un komunicēt kļūst vieglāk,” skaidro ASV armijas majors Džons Vomaks.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl