NATO bažījas par slepenību, kādā Krievija veic militārās mācības

Komentāri

ASV neplāno radīt īpašas militārās bāzes Krievijas pierobežā, tai skaitā – Baltijas valstīs, taču amerikāņu karavīri šeit noteikti būs aktīvi dalībnieki NATO militārajās mācībās. Tā, viesojoties Rīgā, paziņoja ASV vēstnieks NATO. Viņš gan arī atzina, ka Krievijas agresīvā rīcība Donbasā un Krimā ir pilnībā mainījusi spēles noteikumus.

 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš uzsver, ka NATO sadarbība ar Krieviju, lai gan nav pārtraukta, bet pašlaik ir ļoti apgrūtināta. Kā piemēru viņš minēja atšķirības militāro mācību rīkošanā: lai gan starp Krieviju un NATO vienojusies par savstarpēju atklātību, Krievija militāros manevrus veic stingrā slepenībā, taču NATO informāciju par savām mācībām, to gaitu un apjomiem publisko internetā.

ASV vēstnieks NATO pauda satraukumu, ka Krievija atklāti provocē NATO spēkus, un agri vai vēlu tas var beigties ar konfrontāciju.

Uz jautājumu, vai ASV, NATO ietvaros, būtu gatava izvietot militārās bāzes Baltijas valstīs, Luts atbildēja noliedzoši, uzsverot, ka ASV karavīri jau vairāk nekā gadu regulāri uzturas Latvijā, un aktīvi piedalās militārajās mācības, tādējādi ASV militārā klātbūtne šajā reģionā jau ir pārstāvēta.

Lasi vēl