NATO mācīs Ukrainas armijas seržantus

Komentāri
NATO mācīs Ukrainas armijas seržantus
FOTO: SCANPIX

NATO sāks darbu pie Ukrainas armijas seržantu sastāva sagatavošanas, un attiecīgās sarunas starp NATO pārstāvjiem un Ukrainas Aizsardzības ministriju sāksies 15. decembrī.

Par to pavēstījis atvaļinātais ģenerālis un NATO padomnieku grupas vadītājs Ukrainas militārās izglītības reformas jautājumos Boguslavs Paceks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“No 15. decembra Kijevā sāksim pārrunas par Rietumu ekspertu īstenotām mācībām Ukrainas armijas seržantu sastāvam. Tā ir lielākā NATO izglītības programma Ukrainā,” norādīja Paceks.

Viņš uzsvēra, ka sagatavošanās sāksies Ļvovā, kur atrodas Ukrainas Aizsardzības ministrijas mācību centrs, savukārt pēc tam paplašināsies uz citām pilsētām.

Pēc Paceka domām, galvenā uzmanība pievēršama militārajām mācībām- “ja Ukrainas armija labi sagatavosies, tad šo sagatavotības līmeni varēs sajust jau pēc pieciem līdz desmit gadiem”.

Pēc viņa teiktā, alianses valstis, galvenokārt ASV un Kanāda, labprāt piešķir līdzekļus Ukrainas karaspēka apmācīšanai. “Mācību un sagatavošanas standartu izmainīšanai Ukrainas armijai nepieciešami trīs līdz pieci gadi un simtiem tūkstošu eiro. NATO valstis vienmēr ar lielāku vēlēšanos piešķir līdzekļus apmācībām nekā, piemēram, ieroču iegādei,” piebilda poļu ģenerālis.

Lasi vēl