NATO aicina izmeklēt nedēļas nogalē notikušo asinspirti Maķedonijā

0 Komentāru
NATO aicina izmeklēt nedēļas nogalē notikušo asinspirti Maķedonijā
FOTO: SCANPIX

Dienu pēc apšaudēm Maķedonijā, kur vairāk nekā 20 cilvēki tika nogalināti kādā etnisko albāņu apdzīvotā pilsētā, tās iedzīvotājiem atļauts atgriezties mājās. Maķedonijas drošības spēki uzskata, ka valstī ieradies bruņots grupējums, nolūkā īstenot terora aktus un provocēt vardarbību.

Valsts ziemeļu pilsēta Kumanova aizvadītās nedēļas nogalē kļuva par asinspirti, kad policija un drošības spēki centās likvidēt bruņotu grupējumu, kas esot plānojis terora aktus. Astoņi policisti un 14 bruņotā grupējuma pārstāvji tika nogalināti, vairāki desmiti cilvēku guva ievainojumus. Vairākas mājas apšaudē ir smagi cietušas.

Vietējais iedzīvotājs Ramadāns Baftiu un septiņi viņa ģimenes locekļi 12 stundas pavadīja pagrabā, klausoties kā virs galvas dārd šāvienu troksnis. Sēžot uz savas, ložu sacaurumotās un liesmās izpostītās mājas drupām, viņš ir pesimistisks par savām nākotnes izredzēm.

NATO, kas 2001. gadā izglāba bijušo Dienvidslāvijas republiku no pilsoņu kara, aicina veikt izmeklēšanu par to, kas īsti notika, kad labi bruņotas drošības spēku vienības sestdienas rītā ieradās Kumanovā.

Piedzīvotā vardarbība atsauc atmiņā pirms 14 gadiem piedzīvoto konfliktu, kad etnisko albāņu minoritātes kaujinieki ķērās pie ieročiem lai stātos pretim valdības spēkiem. Viņus motivēja viņu tautieši Kosovā, kas divus gadus iepriekš bija atšķēlusies no Serbijas. Šodien aptaujātie

Šis incidents padziļinājis Rietumvalstu bažas par stabilitāti Maķedonijā, kur valdība ir uz krišanas sliekšņa pēc opozīcijas apsūdzībām ļaunprātīgā varas izmantošanā. Izskanējuši pieņēmumi, ka politiskie līderi abās pusēs var censties uzkurināt etnisko spriedzi valstī, lai izmantotu to savās interesēs.

0 Komentāru