NASA Marsa helikopters veicis vēl vienu testa lidojumu

0 Komentāru
NASA Marsa helikopters veicis vēl vienu testa lidojumu
SWNS/SCANPIX

NASA pētnieki spēruši vēl vienu soli tuvāk plašākai “Sarkanās planētas” izpētei – nelielais, izpētes robotam piestiprinātais, helikopters veicis kārtējo testa lidojumu, vēsta “900 sekundes”.

Uzņemtajos kadros vērojama NASA rovera “Neatlaidība” [no angļu valodas “Perseverance”] filmētā Marsa virsma, un kā no tās vēlreiz gaisā paceļas helikopters ar nosaukumu “Atjautība” [no angļu valodas “Ingenuity”]. Helikopters pacēlās nelielā augstumā un pēc tam lēnām izlidoja no rovera kadra, veicot aptuveni 50 metru tālu lidojumu.

NASA pētnieki uzsvēruši, ka pirmajiem lidojumiem jābūt īsiem un nelielā augstumā, lai izvairītos no kļūmes piezemēšanās vai lidojuma laikā.

Kad helikopters gaisā pacēlās pirmo reizi, NASA pārstāvji uzsvēra, ka noticis Brāļu Raitu un lidmašīnas izgudrošanai līdzīgs brīdis, ņemot vērā, ka iepriekš uz citas planētas vēl nebija veikts sekmīgs lidojums ar bezpilota lidaparātu.

Šo lidojumu pētniecība ļaus nākotnē sākumā izpētīt dažādu robotu, pētniecības staciju vai pat cilvēku nolaišanās vietas, pārliecinoties par to drošību. Tāpat ar helikopteriem varēs plānot tālākās misijas, sīki izpētot debess ķermeņu virsmu.

Lasi vēl:

0 Komentāru