NASA ar kosmosa kuģi Orion gatavojas jaunai lidojumu ērai

Komentāri
NASA ar kosmosa kuģi Orion gatavojas jaunai lidojumu ērai
A United Launch Alliance Delta IV Heavy rocket with NASA’s Orion spacecraft mounted atop is seen after the Mobile Service Tower was finished rolling back early on Thursday, Dec. 4, 2014, at Cape Canaveral Air Force Station's Space Launch Complex 37, Florida. Orion is scheduled to make its first flight test on Dec. 4 with a morning launch atop the Delta IV Heavy. The spacecraft will orbit Earth twice, reaching an altitude of approximately 3,600 miles above Earth before landing in the Pacific Ocean. No one will be aboard Orion for this flight test, but the spacecraft is designed to allow us to journey to destinations never before visited by humans, including an asteroid and Mars. AFP PHOTO / NASA / Bill Ingalls == RESTRICTED TO EDITORIAL USE / MANDATORY CREDIT: "AFP PHOTO / NASA / Bill INGALLS"/ NO A LA CARTE SALES / NO MARKETING / NO ADVERTISING CAMPAIGNS / DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS == (Foto: AP/SCANPIX)

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) ceturtdien iecerējusi veikt pirmo jaunā kosmosa kuģa Orion izmēģinājumu. Ar šiem kosmosa kuģiem NASA cer piepildīt seno ieceri – nogādāt cilvēku uz Marsa.

Lidojums ir paredzēts divos dienā pēc Latvijas laika no Kenedija kosmosa centra Floridā. Jauno kosmosa kuģi izplatījumā nogādās nesējraķete. Tā palīdzēs Orion pacelsies apmēram sešu tūkstošu kilometru augstumā un ļaus kosmosa kuģim divas reizes apriņķot mūsu planētu.

Šoreiz 4,5 stundas ilgajā izmēģinājuma lidojumā Orion vēl dosies bez apkalpes, taču turpmāk plānots, ka tas varēs izplatījumā nogādāt sešus cilvēkus, viņiem nonākot līdz šim vēl nesasniegtā attālumā no Zemes.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl