Komentāri
Nākamie divi gadi visā pasaulē varētu būt pat bīstami karsti, paredz meteorologi
Foto: EPA / LETA

Nākamie divi gadi laikapstākļu ziņā varētu būt vēsturē karstākie. Šādas prognozes izteikuši Lielbritānijas meteorologi.

Lielo globālo karstumu varētu nest dabas parādība El Ninjo. Šis klimata fenomens ir temperatūras pieaugums Klusajā okeānā, kas ietekmē visu pasauli. Šāda pasiltināšanās notiek neregulāri ik pēc diviem līdz septiņiem gadiem un turpinās gandrīz divus gadus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc zinātnieku domām, El Ninjo efektu vēl papildinās siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas. Meteorologu prognozes gan nav labvēlīgas tiem eiropiešiem, kam patīk karstas vasaras – Eiropā vasaras varētu būt vēsākas. Bet daudzviet El Ninjo nes postošas sekas – Austrālijā šajos periodos valda liels sausums, bet Dienvidamerikā – ilgstošas lietusgāzes un plūdi.

Spāņu valodā El Ninjo ir mazulis. Šāds apzīmējums dots, jo šī dabas parādība parasti sākas ar Ziemassvētkiem, ko kristieši uzskata par Jēzus Kristus dzimšanas laiku.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl