Komentāri
“… Nākamajā brīdī uz zemes gulēja desmitiem cilvēku!” Aculiecinieki ar šausmām atceras Stokholmā piedzīvoto
Foto: AFP/EPA/Scanpix

Zviedrijas policija šīsdienas incidentu izmeklē kā apzinātu uzbrukumu. Kravas auto, kas apkalpojis kādu alus darītavu pēcpusdienā ietriecās lielveikalā uz populārās iepirkšanās ielas.

Izskanējusi informācija, ka kravas auto vadītājs uzreiz pēc uzbrukuma meties bēgt un pazudis tuvējā metro stacijā. Šobrīd notiek viņa meklēšana. Zviedrijas valdības vadītājs Stefans Lofens paziņojis, ka viss liecina par to, ka šis incidents ir terora uzbrukums.

Stefans Lofens
Zviedrijas valdības vadītājs

Zviedrijai ir uzbrukts, viss liecina, ka tas ir terora uzbrukums. Valdība ir informēta par izmeklēšanu mēs darām visu lai atbalstītu amatpersonas, kas pie tās strādā.

Foto no notikuma vietas

Zviedrijas televīzija ziņo, ka kravas automašīna šodien nozagta alus darītavai “Spendrups”, laikā, kad tās vadītājs izkrāmējis kravu pie kāda vietējā restorāna. Vadītājs zādzībā nav ticis ievainots, taču pārcietis šoku.

Zviedrijas raidsabiedrība SVT ziņo, ka rajonā, kur noticis uzbrukums, bijuši dzirdami arī šāvieni, taču policija to nav apstiprinājusi. Izskanējis, ka apšaude notikusi netālu no vietas, kur notika terora uzbrukums.

Pēc uzbrukuma simtiem cilvēku metušies panikā bēgt. Aculiecinieki ar šausmām atceras piedzīvoto.

 

Notikušā aculiecinieks

Mēs stāvējām pie luksofora, tad izdzirdējām skaļus kliedzienus un ieraudzījām to kravas mašīnu kas brauca ar 50-60 kilometriem stundā. Tā triecās akmeņos un laternu stabos un nākamajā brīdī uz zemes gulēja desmitiem cilvēku. Tad tā ietriecās veikalā un aizdegās.

Zviedrijas policija uzreiz pēc uzbrukuma slēdza pilsētas centrālo daļu, veicot arī metro evakuāciju. Tiek ziņots, ka slēgtas arī Zviedrijas valdības iestādes. Eiropas Komisija mikroblogošanas vietnē “Twitter” paziņojusi, ka uzbrukums Zviedrijai – tas ir uzbrukums mums visiem. Līdzjūtību Zviedrijai izteikusi arī Vācijas kanclere Angela Merkele un ANO Drošības padome.

Lasi vēl