Nākamā Polijas izglītības ministra inficēšanās dēļ atlikts jauno valdības locekļu zvērests

Pievienot komentāru
Nākamā Polijas izglītības ministra inficēšanās dēļ atlikts jauno valdības locekļu zvērests
REUTERS / SCANPIX

Polijas izglītības ministra amata kandidātam Pšemislavam Čarnekam pirmdien konstatēta inficēšanās ar Covid-19, un tāpēc atlikta Polijas valdības jauno locekļu zvēresta nodošanas ceremonija un vairākām valdības amatpersonām piemērota karantīna.

Amatpersonām, kas kopš piektdienas kontaktējušās ar Čarneku, jāievēro karantīna, tviterī pirmdien paziņoja Galvenā sanitārā inspekcija.

Rezultātā karantīna jāievēro vicepremjeram Jacekam Sasinam, līdzšinējam izglītības ministram Dariušam Pjontkovskim, premjerministra kancelejas vadītājam Mihalam Dvorčikam un vienam ministra vietniekam, tviterī pavēstīja valdības pārstāvis Pjotrs Millers.

Čarneka inficēšanās dēļ premjerministrs Mateušs Moraveckis lūdza prezidentu Andžeju Dudu atlikt plkst.15 (plkst.16 pēc Latvijas laika) paredzēto zvēresta nodošanas ceremoniju.

Jaunais ceremonijas datums nav zināms.

Moraveckis par Čarneka izvirzīšanu uz izglītības un zinātnes ministra amatu paziņoja trešdien. Šīs ceremonijas laikā visi esošie ministri un kandidāti uz brīvajiem kabineta locekļu amatiem valkāja maskas.

Taču foto no kāda brīvdabas politiska pasākuma, kas sestdien noticis Polijas austrumos, Čarneks redzams bez maskas. Attēlā viņš ir kopā ar vicepremjeru Sasinu un Mihalu Moskalu, kas ir tuvs valdošās partijas “Likums un taisnīgums (PiS) līdera Jaroslava Kačiņska līdzgaitnieks.

Čarneks paziņojis, ka jūtas labi. Analīzes viņam tika veiktas pirmdienas rītā galvassāpju dēļ.

Polijā ar jauno koronavīrusu inficēto cilvēku skaits svētdien pārsniedza 100 000.

Polijā tagad ik dienu tiek reģistrēti aptuveni 2000 jaunu inficēšanās gadījumu, kas ir augstākais rādītājs kopš pandēmijas sākuma.