Nākamā pietura – Papua-Jaungvineja. Kārlis Bardelis turpina braucienu airu laivā pāri Klusajam okeānam

Pievienot komentāru

Pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis turpina savu braucienu vienatnē airu laivā pāri Klusajam okeānam. Pirms vairāk nekā divām nedēļām viņš piestāja Klusā okeāna salā Tuvalu un kuru katru dienu atkal airēs tālāk. Tuvalu Kārlis dzīvoja policista ģimenē un pieredzēja vietējos dziesmu svētkus, kā arī vēl daudz ko citu. Tagad pēc piedzīvojumiem uz sauszemes Kārlis ir gatavs atkal doties okeānā ceļā uz nākamo pieturu – Papua-Jaungvineju.

Kopš iepriekšējās pieturvietas Hiva OA salā Kārlis okeānā pavadīja aptuveni trīs mēnešus un noairēja 2500 jūras jūdžu jeb 4600 kilometrus. Ilgu laiku Kārļa pavadoņi bija vien delfīni, jūras bruņurupuči, putni un šajā reizē arī dusmīgas haizivis. “Tās haizivis bija baigi interesantās, dažas bija agresīvas, viņas centās laivai ieklapēt,” stāsta ceļotājs.

LNT ar Kārli sarunājās, izmantojot interneta zvanu, taču nomaļajā Tuvalu salā interneta ātrums ir visai pieticīgs, tāpēc saruna notiek bez video.

Kārlis īpaši uzsver, ka katra piestāšana ir grūts un riskants notikums. Apkārt salām ir koraļļu rifi, tajos laiva jāvada ļoti uzmanīgi, bet paisuma un bēguma dēļ arī jāairē pamatīgi līdz pat 15 stundām diennaktī, lai būtu pareizā laikā, pareizā vietā. “Teikšu tā, visos manos piedzīvojumos, tad, kad es esmu bijis noguris, es neesmu bijis noguris nekad kā šajā vingrojumā, tas bija tiešām izaicinājums,” norāda Kārlis.

Pēc kārtīgas izgulēšanās viņu pamodināja vietējie bērni, kuri piepeldēja pie laivas, rāpās tajā iekšā un atkal lēca ūdenī.

Lai arī Tuvalu iedzīvotāju senči šajā salā ieradās līdzīgi kā Kārlis, mūsdienās tā ir tikai sena leģenda. Uzzinot, ka ceļotājs no Latvijas līdz Tuvalu ir aizkļuvis ar aizvēsturisko laiku metodi – airējot laivu, tas saliniekiem ir liels pārsteigums: “Viņi par to tā romantizēti runā, jo neviens šobrīd tā nepārvietojas, tagad viņiem tas tāds liels brīnums, ka kāds ir ar airu laivu atairējis mūsdienās.”

Pirmās dienas Kārlis nakšņoja savā laivā. Taču vēlāk, jau iepazīstoties ar Tuvalu iedzīvotājiem, viņu pie sevis uzaicinājis vietējais policists. Latviešu ceļotājs ar velosipēdu apceļoja visu 17 kilometrus garo salu un iepazina vietējo iedzīvotāju ikdienas īpatnības: “Starptautiskā lidosta, kur no Fidži un Kiribati lido lidmašīnas trīs reizes nedēļā. Interesanti ir tas, ka lidlauks ir arī tāds spēļu laukums.”

Vakaros tuvalieši pulcējas uz vietējās lidostas skrejceļa, lai spēlētu futbolu. Taču viens no interesantākajiem pasākumiem bija vietējie dziesmu un deju svētki. “Tas bija interesanti. Pirmkārt, viņiem tērpi kā jau tropiskajās salā ar bārkstīm, un tad viņi dejoja un dziedāja. Viņiem ļoti jautri tas viss notiek,” norāda Kārlis.

Tuvākajās dienās viņš atkal kāps savā laivā un airēs jau uz nākamo pieturvietu Papua-Jaungvinejā. Šajā reizē jāairē nedaudz īsāka distance, jo no Tuvalu līdz Papua-Jaungvinejai ir 2000 jūras jūdzes jeb 3700 kilometri. Kārlis aicina visus viņam virtuāli pievienoties un ziedojot atbalstīt labdarības akciju ”Plecs”.