Nākamā Eiropas Komisijas prezidente darbadienās iecerējusi nakšņot biroja ēkā

1 komentārs

Jau pēc nepilna mēneša darbu sāks jaunā Eiropas Komisija (EK). Tās prezidente būs vāciete Urzula fon der Leiena, kas būs pirmā sieviete šajā amatā, un viņa būs pirmā EK vadītāja, kas dzīvos savā darba vietā. Šim mērķim tiks izveidots mazs dzīvoklis blakus Leienas birojam.

Nākamā EK prezidente Briselē dzīvokli nemeklēs. Darbadienās viņa iecerējusi nakšņot EK ēkā.

Eiropas Komisijas vadītājiem apartamenti netiek piešķirti – viņiem jāīrē dzīvoklis vai jāpaliek viesnīcā, gluži tāpat kā pārējiem Eiropas Savienības ierēdņiem. Nākamā EK prezidente – 60 gadus vecā von der Leiena – gan neko īrēt negrasās – viņa paudusi vēlmi nakšņot savā birojā.

Nakšņošana darbavietā fon der Leienai gan nav nekas jauns, tā viņa darīja arī, kad ieņēma Vācijas aizsardzības ministres amatu. Darbadienās viņa palika ofisā Berlīnē, bet nedēļas nogalēs brauca uz mājām Hanoverē.

Komisijas prezidentes vajadzībām atvēlēs telpu blakus viņas birojam, kas atrodas 13. stāvā – Komisijas galvenajā ēkā. Mazais dzīvoklītis būs 25 kvadrātmetrus plašs. Iebildumi pret šādu von der Leienas izvēli Eiropas Komisijā un Eiropas Parlamentā pagaidām publiski neizskan.

“Nu, tas ir katra kolēģa jautājums, kādā veidā precīzi tiek organizēts darbs, un mēs zinām, ka von der Leienas kundzei ir tradīcija, ka viņa strādā ļoti garas darba stundas,” norāda nākamais Eiropas Komisijas izpildviceprezidents Valdis Dombrovskis.

“Man tas liekas vairāk nekā labi, jo es pati esmu vairākkārt pārdomājusi, vai nevajadzētu pārvākties uz dzīvi Eiropas Parlamentā, jo es savu darbu beidzu apmēram plkst. 22.00, kad pēdējais autotransports mūs nogādā uz viesnīcu. Es ļoti labprāt dzīvotu, ja tāda iespēja būtu Eiropas Parlamentā,” viedokli pauž eiroparlamentāriete Inese Vaidere.

Eiropas Parlamentā un arī Eiropas Komisijā drošības apsvērumu dēļ pa nakti uzturēties esot aizliegts. Attiecībā uz Komisijas vadītāju, acīmredzot, tiks ļauts izņēmums. Urzulas von der Leienas pārstāvji uzsver, ka, prezidentei dzīvojot Komisijas ēkā, tiks ietaupīta prāva nauda uz apsardzes rēķina, turklāt tas ļaus viņai strādāt efektīvāk – no rītiem un vakaros nebūs jāpavada laiks sastrēgumos.

“Ja darba intensitāte ir tik liela, es pieļauju, ka viņai tāda varētu arī būt, kaut gan saka, ka Junkers strādājis tikai līdz pusdienlaikam, un tad durvis slēdzis ciet. Tad viņa ir laikam nobriedusi strādāt daudz nopietnāk,” piebilst eiroparlamentārietis Andris Ameriks.

Jāpiebilst, ka EK prezidentam mājokļa īrei mēnesī tiek piešķirti 4200 eiro. Pagaidām nav skaidrs, vai tos saņems arī von der Leiena. Viņas mēneša alga būs 28 000 eiro.

1 komentārs