Nacisma un komunisma prāta kontroles mehānismi pētīti jaunā grāmatā, kuru prezentē arī Rīgā

2 komentāri
Nacisma un komunisma prāta kontroles mehānismi pētīti jaunā grāmatā, kuru prezentē arī Rīgā

Rīgā ieradies slavenais ASV vēsturnieks un rakstnieks Timotijs Snaiders. Viņš pirmdienas, 16. oktobra, vakarā lasa lekciju un arī iepazīstina ar savu jaunāko grāmatu “Par Tirāniju”.

Grāmata jau ieguvusi milzu popularitāti Amerikā un tagad izdota latviski. Kā jau liecina nosaukums, autors pēta 20. gadsimta ļaunumu – nacisma un komunisma izstrādātos prāta kontroles mehānismus un kā tos viltīgi izmanto mūsdienu politiskās lielvaras.

Timotijs Snaiders ir viens no ievērojamākajiem amerikāņu vēsturniekiem, specializējies Centrāleiropas un Austrumeiropas vēstures izpētē. Līdz šim viņa lielākais trumpis ir 2010. gadā iznākusī grāmata ”Asinszemes: Eiropa starp Hitleru un Staļinu”. Tā tulkota 33 valodās, arī latviski.

Savā jaunākajā darbā, nelielā grāmatiņā, kas sarakstīta vienkāršā valodā, ar spilgtiem un trāpīgiem piemēriem, Snaiders pievērsies pašreizējo pasaules procesu analīzei, velkot paralēles ar totalitārajiem režīmiem, no kuriem mūsdienu lielvaras naski aizņemas dažādas metodes, kā ietekmēt cilvēku prātus.

Amerikā šī grāmata kļuvusi par dižpārdokli, jo skaidri saprotama vienkāršajai tautai. Grāmatas pamatā ir 20 baušļi, kas mūsdienās jāievēro ikvienam, kas negrib iekrist politiskās mašinērijas slazdos.

Autors velk paralēles starp Hitlera Vāciju un Putina Krieviju – abas lielvaras izmantoja melus un bailes, lai ietekmētu cilvēku prātus. Izdomāti stāsti, propaganda, baiļu sēšana un ārējā ienaidnieka meklēšana – efektīvas metodes, kas darbojas aizvien. Autors kritizē arī ASV politisko kursu, kas pēc Trampa nākšanas pie varas kļuvis krietni rupjāks un agresīvāks pret citādi domājošajiem. Grāmatā sniegtie padomi aicina lasītāju rūpīgi analizēt informāciju, apšaubīt, domāt, trenēt smadzenes un nepakļauties pūļa psihozei.

TOP komentāri

 • tito
  0 0 0

  tito

  /Autors velk paralēles starp Hitlera Vāciju un Putina Krieviju/c
  Autors nav riktīgs.
 • JanisT
  0 0 0

  JanisT

  Kamēr cilvēki nesāks domāt paši ar savu galvu, tikmēr šādi režīmi un nāves nometnes būs mūsu ikdiena.
  Jo ir taču vienkārši pateikt, es tikai pildīju pavēles.
  Nav vienkārši pateikt, tas ir amorāli, es to nedarīšu!
  Un vēl grūtāk pateikt nē ir tad, ja par cilvēku slepkavošanu tev piedāvā maksāt.
  Hitlers un Staļins nevienu paši nenogalināja, viņi sēdēja kabinetos un rakstīja papīrus, visas slepkavības veica tie, kas negribēja domāt ar savu galvu, bet viņiem pietika ar domu - vadonim jāklausa, jo viņš ir vadonis.
  Mums visiem ir jāsaprot, vadoņiem ir tieši tik daudz varas, cik mēs paši klausām tam, ko viņi mums saka.
  Mums katram jāuzņemas atbildība, lai cik arī negribētos to darīt.
  Tikai tā mēs spēsim izbeigt šādu režīmu pastāvēšanu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl