Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās divdesmit tonnas humānās palīdzības

1 komentārs
Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās divdesmit tonnas humānās palīdzības

Šonedēļ Nacionālo bruņoto spēku karavīri dosies uz Ukrainu, lai Austrumukrainā nogādātu divdesmit tonnas humānās palīdzības, kas paredzēta Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un militārajā konfliktā cietušajiem civiliedzīvotājiem, informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļā.

Šis būs jau 22. humānās palīdzības sūtījums, un tas iekļaus Zviedrijas labdarības organizācijas “Erikshjälpen” ziedoto apģērbu un apavus, medicīnas iekārtas un četras multifunkcionālās gultas slimnīcai Austrumukrainā, kā arī Latvijas uzņēmēju un iedzīvotāju sarūpēto sadzīves tehniku, datortehniku, bērnu ratiņus, piederumus skolai un zemnieku saimniecības “Ķelmēni” cepto maizi.

Labdarības sūtījumu Latvijas aizsardzības nozares pārstāvji nodos vairākām Ukrainas pašvaldībām un labdarības organizācijām, kuras to nogādās Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu tuviniekiem un civiliedzīvotājiem, kuri cietuši no karadarbības Austrumukrainā.

AM informēja, ka maijā Austrumukrainu apmeklēs arī Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš, lai sniegtu atbalstu Ukrainas bruņoto spēku Kapelānu dienesta attīstībā, tiktos ar pašvaldību pārstāvjiem, Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Latvijas aizsardzības nozare jau astoto gadu sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm, atgādināja ministrijā.

Kopš 2014. gada vasaras Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos, uz Ukrainu regulāri tiek sūtītas kravas ar humāno palīdzību. Kopš 2017. gada humānās palīdzības kravas nogādā tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk, un to kopējais apjoms jau pārsniedz 400 tonnu.

Aizsardzības nozare humānās palīdzības sūtījumus Ukrainā nogādā sadarbībā ar Ārlietu ministriju.

Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Latvija iestājas par Ukrainas teritoriālo nedalāmību, atbalsta tās eiroatlantisko integrāciju un nosoda Krievijas bruņoto spēku 2014. gadā īstenoto iebrukumu Ukrainā.
1 komentārs