1 komentārs
Nabadzība Vācijā sasniegusi augstāko līmeni kopš atkalapvienošanās
FOTO: Flickr

Nabadzība Vācijā sasniegusi augstāko līmeni kopš valsts atkalapvienošanās 1990. gadā, secināts jaunā pētījumā. Vācijā šobrīd par nabadzīgiem uzskatāmi 12,5 miljoni cilvēku un plaisa starp valsts turīgajiem un trūcīgajiem reģioniem turpina pieaugt, norādīja Vācijas Vienlīdzīgās labklājības organizācijas vadītājs Ulrihs Šneiders.

“Nabadzība vēl nekad nav bijusi tik liela un reģionālās vienotības trūkums tik dziļš,” norādīja Šneiders, par atskaites punktu ņemot valsts atkalapvienošanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

2013. gadā par nabadzīgiem varēja uzskatīt 15,5% iedzīvotāju, secinājusi organizācija, kas par nabadzīgiem uzskata cilvēkus, kuru mājsaimniecībā ienākumi ir par 60% mazāki nekā vidēji valstī.

Saskaņā ar organizācijas aplēsēm no visām Vācijas zemēm nabadzība visvairāk skārusi Brēmeni, Berlīni un Mēklenburgu-Priekšpomerāniju.

Savukārt vismazāk nabadzīgo ir Bavārijas un Bādenes-Virtembergas zemēs.

Nabadzība pieaugusi visā valstī, izņemot divas zemes – Saksiju-Anhalti un Brandenburgu -, kur nabadzība nedaudz mazinājusies.

“Kopējais valsts rādītājs ataino noskrandušu republiku,” norādīja Šneiders.

Vācijas nodarbinātības ministrs pagājušajā mēnesī paziņoja par plāniem radīt tūkstošiem jaunu darbvietu nelabvēlīgos apstākļos nokļuvušajiem vāciešiem.

Līdz 2020. gadam valstī plānots izveidot 26 programmas.

Vācija šim projektam atvēlēs 4,3 miljardus eiro, un vēl 2,7 miljardi tiks ņemti no Eiropas Sociālā fonda (ESF).

Aptuveni 40% līdzekļu plānots ieguldīt “sociālās integrācijas veicināšanai un cīņai pret nabadzību”, norādīja ministrs.

Vācijā no visām sociālajām grupām nabadzības risks visvairāk apdraud bezdarbniekus, vientuļās mātes un cilvēkus bez izglītības.

Tomēr nabadzīgo skaits pieaudzis arī Vācijas pensionāru vidū, norādīja Šneiders, piebilstot, ka kopš 2006. gada nabadzība šajā grupā pieaugusi straujāk nekā jebkurā citā sociālajā grupā.

TOP komentāri

  • Vacija dzivojosais
    0 0 0

    Vacija dzivojosais

    Vacija apzinati tiek vadita uz Socialistisko diktaturu, ko pec tam to planots ieviest visas EU valstis. Drizuma sie projekti tiks piemeroti ari tadam valstim, ka Latvija. Taklak izdariet secinajumus pasi....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl