Mūžībā aizgājusi Anglijas latviešiem pazīstamā konsultante un publiciste Laima Brencs

Mūžībā aizgājusi Anglijas latviešiem pazīstamā konsultante un publiciste Laima Brencs
Publicitātes foto

Pirmdienas, 29. maija, rītā pēkšņi pārstājusi pukstēt Lielbritānijas latviešu kopienā pazīstamās un cienījamās sabiedriskās aktīvistes, Latviešu Nacionālās padomes Lielbritānijā prezidija locekles, tulka, tiesību konsultantes, uzņēmējas un publicistes Laimas Brencs sirds, informē Laimas Brencs ģimenes draugs Linda Burda.

Laima Brencs ar ģimeni Spaldingas pilsētā, Lielbritānijā, dzīvoja gandrīz divdesmit gadus. Viņu pazina daudzi jaunās diasporas latvieši, arī citu valstu pilsoņi no Austrumeiropas, kuriem bija vajadzīgs padoms un palīdzība dažādos darba un sociālos dzīves jautājumos.

Laima Brencs dzimusi 1966. gada 10. februārī, Slampē, Tukuma novadā. 2000. gadā ieguvusi maģistra grādu psiholoģijā Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā Latvijā. 2008. gadā, pārceļoties uz dzīvi Apvienotajā Karalistē, viņa izglītību turpināja Anglijā, Bostonas koledžā. Iegūstot sociālo tiesību jautājumu konsultanta pieredzi sāka strādāt par padomdevēju vispārējos jautājumos Spaldingas CAB (Citizen Advice Bureau), pēc tam ES viesstrādnieku telefona palīdzības dienestā latviešiem un krievvalodīgi runājošajiem Anglijā. 2013. gadā atvēra savu tulkošanas un konsultāciju biroju.

Laima Brencs no pašiem pirmsākumiem, 2009. gadā, ir līdzās stāvējusi arī lielākās interneta vietnes Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem “Anglo Baltic News” izveidei. Interneta vietnē un drukātajā laikrakstā “ABN” Brencs regulāri publicēja informatīvus un analītiskus rakstus, veidoja publikācijas, konsultējot jautājumos, kas ir saistīti ar imigrāciju, problēmu risināšanu un dažādu sociālo pabalstu jomu. Lielbritānijas latviešu Ziemassvētku labdarības akcijas “Shoebox” – “Piepildi kurpju kasti” Latvijas bērniem” aizsācēja un ilggadēja vadītāja.

Pēdējo gadu laikā Laima Brencs ir bijusi autore vairākiem desmitiem publikāciju presē un internetā. Kā konsultante dažādos imigrācijas un sociālo statusu jautājumos Apvienotajā Karalistē, sniegusi intervijas, komentārus un viedokļus Latvijas un Lielbritānijas medijos. Laima Brencs bieži bija intervēta arī LNT Ziņās, dodot iespēju gūt jaunas zināšanas par latviešu kopienu Lielbritānijā.

2012. gadā saņēmusi ABN balvu nominācijā “Uzņēmīgākā latviete”, bet 2016. gadā ievēlēta Latviešu Nacionālās Padomes Lielbritānijā prezidijā kā sociālās nozares vadītāja

“Laima ir palīdzējusi tūkstošiem Latvijas ģimeņu, nežēlojot sevi un savu laiku. Laima ir atbalstījusi latviskās norises un palīdzējusi nezaudēt latviešu dvēselīti. Tagad ir pienācis laiks arī mums atbalstīt un palīdzēt Laimas ģimenei, cik to spējam un protam!” norāda Burda.

Visi, kuri vēlas un var palīdzēt Laimas ģimenei un to atbalstīt, tiek aicināti ziedot ģimenes kontā:

Barclays Bank Account holder: Laima Brencs Sort code: 20-80-78 Account number: 33195856

Ziedot var arī uz biedrības ”No sirds uz sirdi” kontā Latvijā – Laima ir atbalstījusi biedrības rīkotos labdarības projektus, sagādājot Latvijas bērniem Ziemassvētku dāvaniņas ”Shoebox” projekta ietvaros.

Ziedotāji no Latvijas var palīdzēt, pārskaitot ziedojumu:

Biedrība NSUS
40008232913
LV23HABA0551039592287
Pamatojums: Laimai Brencs