Komentāri
Musulmaņu un horvātu genocīdā vainotajam Karadžičam piespriež 40 gadus cietumā
Foto: Scanpix

Bijušajam Bosnijas serbu līderim Radovanam Karadžičam piespriesti 40 gadi cietumā. Šādu sodu viņam pēc septiņus gadus ilgas prāvas piespriedusi ANO Starptautiskais Kriminālnoziegumu tribunāls. Viņš atzīts par vainīgu genocīdā.

Tiesa paziņoja, ka Karadžičs ir “krimināli atbildīgs” par Bosnijas musulmaņu un horvātu slepkavībām Bosnijas kara laikā no 1992. līdz 1995. gadam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Karadžičs tika atzīts par vainīgu genocīdā Srebrenicā un vēl deviņās apsūdzībās, tostarp par 44 mēnešus ilgušo Bosnijas galvaspilsētas Sarajevas aplenkumu, kurā gāja bojā 10 tūkstoši cilvēku. Karadžičs attaisnots vairākās apsūdzībās par genocīdu septiņās Bosnijas pilsētās un ciemos.

Arhīva foto: Bosnijas karš

Viņa advokāts jau pavēstījis, ka spriedumu pārsūdzēs, jo Bosnijas serbu līderis, viņaprāt, notiesāts uz pieņēmumu, nevis liecību pamata. Jau ziņojām, ka Karadžičs bēguļoja 13 gadus, līdz tika aizturēts 2008. gada jūlijā Belgradā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl