Musulmaņi protestē pret Muhameda karikatūru publicēšanu

0 Komentāru
Musulmaņi protestē pret Muhameda karikatūru publicēšanu
(Foto: LETA)

Arābu valstīs sākušies plaši protesti pret pravieša Muhameda karikatūru publicēšanu. Musulmaņi apgalvo, ka karikatūras aizvaino viņu kultūru un aicina uz protestiem arī nākamajā nedēļā.

Protestējot pret pravieša kariķēšanu tūkstošiem cilvēku jau otro dienu izgājuši demonstrācijās visdažādākajās pasaules valstīs – gan Alžīrijā, Pakistānā, Sudānā, gan Jemenā un Nigērā. Nigēras galvaspilsētā protesti izvērtušies visvardarbīgākie. Tur nodedzinātas vismaz divas baznīcas, četri cilvēki ir gājuši bojā un ir sākušās plašas sadursmes starp jauniešiem un likumsargiem. Kad protestētāji izdemolēja arī vairāku Francijas kompāniju īpašumus,  Francijas vēstniecība Niamejā izsludināja brīdinājumu saviem pilsoņiem palikt iekštelpās.

Šis ir vēl nepieredzēts protestu vilnis pret pravieša Muhameda karikatūru publicēšanu. Musulmaņu kultūrā nav pieņemts pravieti vai dievu vizuāli attēlot principā, pat ja tas ir ļoti godbijīgi. Tiek uzskatīts, ka gan svēto bildes, gan arī statujas mudina cilvēkus pielūgt attēlu nevis paša svētā būtību, tādēļ karikatūras, kas dažkārt robežojas ar ksenofobiju un rasismu, islāmā ir divkārši nosodāmas.

Skaties fotogaleriju

Lai paustu nosodījumu Muhameda kariķēšanai musulmaņi ir aicinājuši savus tautiešus iziet ielās arī citās Āfrikas UN Āzijas valstīs.

Aptuveni 20 tūkstoši cilvēku šodien bija pulcējušies arī Krievijas Ziemeļkaukāza republikas Ingušijas galvaspilsētā Magasā. Sanākušie cilvēki sacīja, ka jaunāko Muhameda karikatūru publicēšana ir nepieņemama atbilde notikušajām apšaudēm. Musulmaņi, kas nosoda Muhameda kariķēšanu, jaunnedēļ vairākās Krievijas pilsētās, arī Čečenijas galvaspilsētā Groznijā, paredzējuši rīkot demonstrācijas.

0 Komentāru