Musulmaņi protestē pret Muhameda karikatūru publicēšanu

Komentāri
Musulmaņi protestē pret Muhameda karikatūru publicēšanu
(Foto: LETA)

Arābu valstīs sākušies plaši protesti pret pravieša Muhameda karikatūru publicēšanu. Musulmaņi apgalvo, ka karikatūras aizvaino viņu kultūru un aicina uz protestiem arī nākamajā nedēļā.

Protestējot pret pravieša kariķēšanu tūkstošiem cilvēku jau otro dienu izgājuši demonstrācijās visdažādākajās pasaules valstīs – gan Alžīrijā, Pakistānā, Sudānā, gan Jemenā un Nigērā. Nigēras galvaspilsētā protesti izvērtušies visvardarbīgākie. Tur nodedzinātas vismaz divas baznīcas, četri cilvēki ir gājuši bojā un ir sākušās plašas sadursmes starp jauniešiem un likumsargiem. Kad protestētāji izdemolēja arī vairāku Francijas kompāniju īpašumus,  Francijas vēstniecība Niamejā izsludināja brīdinājumu saviem pilsoņiem palikt iekštelpās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis ir vēl nepieredzēts protestu vilnis pret pravieša Muhameda karikatūru publicēšanu. Musulmaņu kultūrā nav pieņemts pravieti vai dievu vizuāli attēlot principā, pat ja tas ir ļoti godbijīgi. Tiek uzskatīts, ka gan svēto bildes, gan arī statujas mudina cilvēkus pielūgt attēlu nevis paša svētā būtību, tādēļ karikatūras, kas dažkārt robežojas ar ksenofobiju un rasismu, islāmā ir divkārši nosodāmas.

Skaties fotogaleriju

Lai paustu nosodījumu Muhameda kariķēšanai musulmaņi ir aicinājuši savus tautiešus iziet ielās arī citās Āfrikas UN Āzijas valstīs.

Aptuveni 20 tūkstoši cilvēku šodien bija pulcējušies arī Krievijas Ziemeļkaukāza republikas Ingušijas galvaspilsētā Magasā. Sanākušie cilvēki sacīja, ka jaunāko Muhameda karikatūru publicēšana ir nepieņemama atbilde notikušajām apšaudēm. Musulmaņi, kas nosoda Muhameda kariķēšanu, jaunnedēļ vairākās Krievijas pilsētās, arī Čečenijas galvaspilsētā Groznijā, paredzējuši rīkot demonstrācijas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl