Mūsu bērni ir izsalkuši un trūkst apģērba, stāsta uz Grieķijas robežas iesprostotie bēgļi

0 Komentāru
Mūsu bērni ir izsalkuši un trūkst apģērba, stāsta uz Grieķijas robežas iesprostotie bēgļi
FOTO: SCANPIX

Nespējot uzņemt bēgļu tūkstošus, kas ik dienu ierodas Grieķijai piederošajā Lesbas salā, teju pusotrs tūkstotis patvēruma meklētāju ar prāmi nosūtīti uz citām Grieķijas pilsētām.

Grieķijā šobrīd uzturas vairāk nekā 48 000 patvēruma meklētāju.  Un, lai gan panākta Eiropas Savienības (ES) un Turcijas vienošanās par bēgļu pārvietošanu, ik dienu Grieķijā ierodas daudzas bēgļu pārpildītas laivas.

Pagājušajā nedēļas nogalē vien pie Grieķijas krastiem izglābti vairāk nekā 1200 patvēruma meklētāju. Visdramatiskākā situācija izveidojusies tieši Lesbas salā – tur visas patvēruma meklētāju nometnes ir pārpildītas, un trūkst resursu jaunu cilvēku uzņemšanai.

Tikmēr situācija uz Grieķijas-Maķedonijas robežas kļūst jo dienas, jo saspringtāka. Tur rindā uz robežas šķērsošanu gaida vairāk nekā 14 000 patvēruma meklētāju. Viņi stāsta, ka dzīves apstākļi ir katastrofāli.

”Situācija šeit ir ļoti slikta, mūsu bērni ir izsalkuši. Šeit ir haoss. Mums netiek nodrošināts pat laikapstākļiem piemērots apģērbs,” stāsta patvēruma meklētāja no Sīrijas.

Jaunākā Starptautiskās Migrācijas organizācijas apkopotā informācija liecina, ka šogad nepilnu trīs mēnešu laikā Eiropā ieradušies jau vairāk nekā 145 000 patvēruma meklētāju.

Foto

0 Komentāru