“Mums nekā nav!” Bahamu salas sāk atkopšanos pēc viesuļvētras “Dorians”

1 komentārs
“Mums nekā nav!” Bahamu salas sāk atkopšanos pēc viesuļvētras “Dorians”
REUTERS/ SCANPIX

Bahamu salās pēc viesuļvētras “Dorians” norit plašas glābšanas operācijas un cilvēkiem piegādā pirmās nepieciešamības preces. Viesuļvētra izpostījusi salu ziemeļdaļu.

Notiek pazudušo cilvēku meklēšana, – vairāk nekā 2500 personu šobrīd ir bezvēsts pazudušo sarakstā.

1. septembris paliks Bahamu salu iedzīvotāju atmiņās kā īpaši melns datums – Lielā Bahamu sala un Abako salas tika nolīdzinātas līdz ar zemi. Piektās kategorijas orkāns “Dorians” bija līdz šim spēcīgākā reģistrētā vētra, kas skārusi Karību reģiona valsti.

Lasi vēl – Viesuļvētra ”Dorians” pamatīgi izpostījusi Bahamu salas

Tagad priekšā ilgs atkopšanās process, kaimiņvalstīm palīdzot cietušo glābšanā un bezvēsts pazudušo meklēšanā.

Patlaban oficiāli reģistrēti 50 nāves gadījumi pēc viesuļvētras, tomēr amatpersonas ir pārliecinātas, ka melnā statistika varētu augt, jo apmēram 2500 cilvēku vēl ir bezvēsts pazuduši.

Pāri smagāk skartajiem reģioniem pastāvīgi dzirdami helikopteri, kuri gan piegādā ūdeni, gan meklē izdzīvojušos.

“Nezinu, vai šeit man ir nākotne – ceru uz salas pārbūvi. Vēlamies dzirdēt, ko darīs valdība, visi jau tagad cenšas sakopt salu, tomēr mēs to nespējam bez palīdzības,” saka zvejniece Mērija Glitone.

Uzkopšanas darbos asistē arī starptautiskie eksperti. Tāpat palīdzību sniedz ASV bruņotie spēki, īpaši pārtikas un dzeramā ūdens sagādāšanā.

“Mums nekā nav! Esam no sirds pateicīgi par šo palīdzību,” tā situāciju Bahamu salās raksturo vietējais iedzīvotājs Devante Robinsons.

Smagāk skartajā pilsētā Frīportā arī pamazām tiek atjaunota elektropadeve un cilvēki iepērkas veikalos. Tomēr daudzi vēl joprojām dzīvo neziņā par paziņām un radiniekiem citur.

Paziņojumā iedzīvotājiem Bahamu salu premjers Hūberts Minnis pateicas starptautiskajam atbalstam. Viņš uzsvēra, ka īpaši palīdzējis ASV prezidenta Donalda Trampa atbalsts, bet jau piektdien Bahamu salās ieradīsies ANO delegācija. Valstī drīz ieplānota arī sēru diena.

“Mēs plānojam nacionālo lūgšanu dienu. Tāpat drīz Bahamu salās būs sēru diena. Karogi plīvos pusmastā. Mums būs nepieciešama gan garīga, gan materiāla palīdzība,” saka Bahamu salu premjerministrs Huberts Minnis.

Šobrīd liela uzmanība pievērsta smagāk skarto apgabalu ūdens padeves un noteku labošanai, ņemot vērā, ka šādām katastrofām var sākties nekontrolējama slimību izplatība.