“Mums ir nedaudz bail, jo mēs neesam droši, kādas sekas tas nesīs” – katalāņi satraukti par nākotni

Komentāri

Masu demonstrācijas Katalonijā ir norimušas, taču šķiet, ka šis ir tikai klusums pirms īstās vētras. Drīzumā šis Spānijas reģions plāno oficiāli izsludināt savu neatkarību, un nav zināms, kāda reakcija sekos no oficiālās valdības puses.

“Mums ir nedaudz bail, jo mēs neesam droši, kādas sekas tas nesīs. Tas, ko esam šajās dienās redzējuši, tik daudz vardarbības… Esam mazliet nepārliecināti,” tā TV3 Ziņām stāsta kāda Barselonā satikta katalāniete.

“Mums nepieciešams Eiropas Savienības akcepts. Un pēc šā referenduma mēs nezinām, vai to dabūsim vai nē,” stāsta vēl kāds Barselonā sastapts iedzīvotājs.

Ilze Vēbere
TV3 Ziņu korespondente

Katalonijā atmosfēra ir mierīga – tūristu bari pēta pilsētu, vietējie iedzīvotāji dodas savās darīšanās. Masu demonstrācijas ir norimušas, taču šķiet, ka visi ar aizturētu elpu gaida, kas notiks tālāk, kad neatkarība tiks pasludināta. Visapkārt pilsētā plīvo Katalonijas karogi, taču, runājoties ar vietējiem, daudzus māc neziņa, kas notiks, kad kārotā neatkarība tiks iegūtu. Vispirms baida Spānijas valdības reakcija – vai nesekos vēl mežonīgāka vardarbība.

Jau ziņojām, ka otrdien līdz pat naktij Barselonas ielās norisinājās plašas demonstrācijas, kurās piedalījās aptuveni 700 000 cilvēku. Demonstranti protestēja pret policijas vardarbību svētdien notikušā Katalonijas neatkarības referenduma laikā. Likumsargu spēka izmantošanas dēļ ievainojumus guva aptuveni 900 miermīlīgo protestētāju.

Lasi vēl