“Mums ir bail,” atzīst Briselē dzīvojošie latvieši un pieļauj iespēju atgriezties dzimtenē

12 komentāri
“Mums ir bail,” atzīst Briselē dzīvojošie latvieši un pieļauj iespēju atgriezties dzimtenē
Foto: EPA / LETA

Briselē dzīvo ne mazums latviešu. Viņi lielākoties strādā Eiropas Savienības institūcijās. Arī viņiem šajās dienās ir jāpieņem grūti lēmumi – vai doties uz darbu, kur atstāt bērnus un vai vispār doties ārā? Mēs sazinājāmies ar vairākiem latviešiem, un viņi saka godīgi, – mums ir bail.

Briseles ielas šajās dienās ir pustukšas, cilvēki tiešām klausa drošībnieku aicinājumam un neiet ārā no mājām. Briselē dzīvojošie latvieši apsver terorisma draudu gadījumā mukt atpakaļ uz dzimteni.

“Sajūta ir ļoti jocīga. Sestdien, svētdien bija bailīgi. Bija ziņas, lai neiet ārā. Šodien bija tas lielais lēmums jāpieņem, – iet uz darbu vai nē,” teic Beļģijas galvaspilsētā dzīvojošā Violeta.

“Man ir divi bērniņi, bet man paveicās, ka vecāki ir pie manis, un es varēju iet uz darbu. Sajūta tāda kā gandrīz vai karā. Ir muļķīgi tā domāt, sēžu savā birojā, un domāju, vai kāds bruņots var nākt. Vai tas nav muļķīgi? Ir! Bet katram ienākusi prātā doma, kā ir, kā rīkotos tādā gadījumā,” viņa turpina.

Latviete atzīst, ka pēdējā laikā viņai esot bijis bail braukt ar metro: “Kā normālā vidē var tā notikt? Pilnīgi neiedomājami, sirreāli! Salīdzinot ar Latviju, šeit vispār liekas, ka Latvija ir miera zeme. Jālido uz Latviju, ja kaut kas notiek.”

12 komentāri