“Mums ir bail,” atzīst Briselē dzīvojošie latvieši un pieļauj iespēju atgriezties dzimtenē

12 komentāri
“Mums ir bail,” atzīst Briselē dzīvojošie latvieši un pieļauj iespēju atgriezties dzimtenē
Foto: EPA / LETA

Briselē dzīvo ne mazums latviešu. Viņi lielākoties strādā Eiropas Savienības institūcijās. Arī viņiem šajās dienās ir jāpieņem grūti lēmumi – vai doties uz darbu, kur atstāt bērnus un vai vispār doties ārā? Mēs sazinājāmies ar vairākiem latviešiem, un viņi saka godīgi, – mums ir bail.

Briseles ielas šajās dienās ir pustukšas, cilvēki tiešām klausa drošībnieku aicinājumam un neiet ārā no mājām. Briselē dzīvojošie latvieši apsver terorisma draudu gadījumā mukt atpakaļ uz dzimteni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Sajūta ir ļoti jocīga. Sestdien, svētdien bija bailīgi. Bija ziņas, lai neiet ārā. Šodien bija tas lielais lēmums jāpieņem, – iet uz darbu vai nē,” teic Beļģijas galvaspilsētā dzīvojošā Violeta.

“Man ir divi bērniņi, bet man paveicās, ka vecāki ir pie manis, un es varēju iet uz darbu. Sajūta tāda kā gandrīz vai karā. Ir muļķīgi tā domāt, sēžu savā birojā, un domāju, vai kāds bruņots var nākt. Vai tas nav muļķīgi? Ir! Bet katram ienākusi prātā doma, kā ir, kā rīkotos tādā gadījumā,” viņa turpina.

Latviete atzīst, ka pēdējā laikā viņai esot bijis bail braukt ar metro: “Kā normālā vidē var tā notikt? Pilnīgi neiedomājami, sirreāli! Salīdzinot ar Latviju, šeit vispār liekas, ka Latvija ir miera zeme. Jālido uz Latviju, ja kaut kas notiek.”

TOP komentāri

 • sīcene
  +7 +7 0

  sīcene

  nevienam tak nav liegts aizbraukt un raut to lielo rubli,lai varētu atgriezties mājās un dzīvot normāli...nevis no rokas mutē....no labas dzīves un pārticības prom no mājām ar ģimenēm nebrauc....ja reiz nebrauci,vai negribēji smagi,smagi strādāt....tad nu ko pazemo tos kas to dara?ka tik tas pirmspēdējais vārds, izteiktais komentārā, neatgriežas laika gaitā pašam atpakaļ...
 • zip
 • arzemniece
  +6 +6 0

  arzemniece

  Laikam tev zel, kad tu nevari nekur aizbraukt..kad tu ta runa par aizbraukusiem latviesiem..

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl