“Mums draud vismaz deviņus metrus augsta ūdens siena!” ASV lielākā aizsprosta apkārtnē evakuē cilvēkus

0 Komentāru
“Mums draud vismaz deviņus metrus augsta ūdens siena!” ASV lielākā aizsprosta apkārtnē evakuē cilvēkus
Foto: AFP/Scanpix

Apmēram 180 000 cilvēku ASV Kalifornijas štatā evakuēti no saviem mājokļiem, jo tos apdraud plūdi no blakus esošā aizsprosta.

Spēcīgās lietavas ir radījušās pārslodzi, kā rezultātā bojāta aizsprosta noteka, kas var sabrukt. Kalifornijas gubernators Džerijs Brauns apdraudētajā teritorijā izsludinājis ārkārtas stāvokli, norādot, ka situācija ir sarežģīta un strauji mainās. Glābšanas dienestu pārstāvji norāda, ka evakuācija bija nepieciešama, jo ar cilvēku dzīvībām būtu nepiedodami riskēt.

Kevins Lovsons, Ugunsdzēsības departamenta pārstāvis

Ja šī problēma netiks risināta, ja mēs neņemsim to vērā un nenovērsīsim, tas nozīmē, ka mums draud vairāk nekā deviņus metrus augsta ūdens siena. Nevis ezera ūdens notecēšana, bet gan ūdens siena deviņu metru augstumā. Tieši tāpēc mēs esam veikuši visus šos evakuācijas pasākumus.

Evakuācijas centri izvietoti apmēram 30 kilometru attālumā. Uz vairākām šosejām aizsprosta apkārtnē izveidojušies sastrēgumi, iedzīvotājiem cenšoties pamest Orovilas aizsprostam tuvējās apdzīvotās vietas. 230 metrus augstais aizsprosts, kas būvēts pagājušā gadsimta 60. gados, ir lielākais aizsprosts Savienotajās Valstīs, izmēru ziņā pārspējot slaveno Hūvera aizsprostu par 12 metriem.

Foto

0 Komentāru